کاشت ریش و سبیل
02
فوریه

کاشت ریش و سبیل، ویژگی ها، هزینه و عوارض

تمام نکاتی که باید درباره کاشت ریش و سبیل بدانید

همان طور که میدانید، ریش و سبیل اعضایی از بدن آقایان هستند که از دوران بلوغ به بعد در ناحیه صورت آنها رشد می کنند. ریش و سبیل یکی از صفات ثانویه هستند. تقریبا تمام آقایان ریش و سبیل دارند. اما به ندرت افرادی پیدا می شوند که به دلایلی ریش و سبیل در نمی آورند. این دلایل معمولا ارثی و ژنتیکی هستند. اما یکی از راه های مقابله با این مشکل، کاشت ریش و سبیل است. در روش کاشت ریش و سبیل، مقداری از موهای ناحیه سر برداشته و به ناحیه ریش و سبیل پیوند زده می شود.

ads3

همچنین این مطلب را درباره جوانسازی پوست بخوانید.

چه کسانی کاندیداهای مناسب کاشت ریش و سبیل هستند؟

در واقع تمام کسانی که ریش کمی دارند می توانند از عمل کاشت ریش و سبیل استفاده کنند. همچنین افرادی که ریش منظمی ندارند هم کاندیدهای خوبی برای این کار هستند. همچنین اگر شما به هر دلیلی نمی توانید ته ریش دو روزه داشته باشید می توانید عمل کاشت ریش و سبیل را انجام دهید.

کاشت ریش(انواع روش ها)

یکی از روش ها برای کاشت ریش، استفاده از خود ریش است. اگر فرد ریش داشته باشد، می توان ریش ها را از مکان هایی که نیازی نیست برداشت و در مکان مورد نظر پیوند زد. این عمل به کمک تیغه های کمتر از یک میلیمتر انجام می شود. این روش در صورتی قابل انجام است که فرد ریش داشته باشد.

اما نوع دیگر پیوند و یا کاشت ریش، در صورتی است که فرد فاقد ریش است. در این حالت موها از ناحیه سینه، گردن و نواحی اطراف ریش برداشته و در محل مورد نظر کاشته می شوند.

البته مقدار موها به شما بستگی دارد. بعضی ها با ریش کم پشت و بعضی ها با ریش پرپشت موافق اند. کمترین مقدار موها برای پیوند ریش 1000 عدد است. همچنین بیشترین عدد 3000 است.

کاشت ریش و سبیل چگونه می باشد

کاشت سبیل

برای کاشت سبیل، ردیف نازکی مو از پشت سر برداشته می شود. سپس تارهای مو را جدا می کنند و آنها را می کارند. در کاشت سبیل هم تعداد موها به درخواست شما بستگی خواهد داشت. البته تعداد حداقل موها 400 و حداکثر 800 برای ناحیه سبیل می باشد. پس از 4 تا 6 ماه هم می توان دوباره اقدام به کاشت سبیل در نواحی کم تراکم کرد.

مزایای کاشت ریش و سبیل

مهم ترین فایده کاشت ریش و سبیل برای آقایان، زیبایی ظاهری است. ریش و سبیل همچنین ظاهر مرتبی به صورت آقایان می دهد. حتی اگر در صورت خود اسکار، جای جوش و … دارید، می توانید با ریش و سبیل آن را بپوشانید. یکی دیگر از مزایای آن، بخشیدن ظاهر مردانه به آقایان است.

کاشت ریش و سبیل با موهای طبیعی

نتایج کاشت ریش و سبیل

موهای کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل، در حدود 2 هفته بعد می ریزند. اما این طبیعی است و جزئی از فرایند درمان است. پس از ریختن دوباره در حدود 3 ماه بعد، ریش و سبیل شروع به رشد و نمو می کنند.

همچنین بخوانید: کاشت ابرو چیست؟

موهای اهدا کننده جهت کاشت ریش و سبیل

برای ریش از نواحی گردن، سینه و نواحی کنار چانه. برای کاشت سبیل: پشت و اطراف موهای سر مورد استفاده اند.

ریکاوری و بهبود

پس از عمل شما نباید به مدت 5 روز ناحیه ریش و سبیل را به آب بزنید. همچنین بعد از 1 روز می توانید به سرکار خود بروید. اما آثار عمل باقی خواهد ماند که البته زیاد نیست. همچنین پس از 3 ماه موها برای همیشه رشد می کنند.

نحوه رویش موهای جدید

پس از انجام عمل، موها به طور طبیعی رشد خواهند کرد و بافت آنها مانند موهای سر خواهد بود. همچنین باید بدانید که پس از برداشتن موها، آنها را با استفاده از روش هایی زنده نگه می دارند. یکی از این روش ها PRP است.

هزینه و قیمت

هزینه کاشت ریش و سبیل به خود شما بستگی دارد. همچنین هزینه کلینیک های مختلف متفاوت است. این موضوع را از کلینیک باید بپرسید.

عوارض کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل عوارض خاصی ندارد. فقط پس از عمل صورت کمی دچار قرمزی و زخم های سطحی بسیار کوچک می شود که طبیعی است و با گذشت زمان کمی بهبودی حاصل می شود.

کاشت ریش و سبیل در آقایان

کاشت ریش و سبیل روش خوبی برای افراد فاقد ریش و سبیل است. همچنین افرادی که اسکار و یا جای جوش و زخم دارند هم می توانند از این روش سریع و طبیعی بهره ببرند. 

ads3