تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل
23
آوریل

تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل چیست؟

بوتاکس و ژل ، درمان های زیبایی هستند که به صورت تزریق و در مطب پزشک انجام می‌شوند. این روش ها تهاجمی نیستند و نیاز به هیچ‌گونه عمل جراحی ندارند. با این وجود به نظر می‌رسد این دو روش بسیار متفاوت از یکدیگر هستند.
به گفته‌ی انجمن جراحان آمریکا درمان با بوتاکس و فیلر ‌ها بسیار رایج هستند. در سال ۲۰۱۵ بیش از نه میلیون درمان با بوتاکس و فیلر انجام شده است.
بوتاکس شامل باکتری‌های خالص شده است که ماهیچه ‌ها را فریز می‌کند. تزریق بوتاکس به کاهش خطوط و چروک‌های پوست کمک می‌کند.
ژل ها شامل موادی هستند که با خاصیت پرکنندگی در نقاطی از پوست که ضعیف شده‌اند باعث بهبود جلوه‌ی پوست می‌شوند.
این حالت ضعف و نازکی معمولا در گونه‌ها، لب‌ها و اطراف دهان بیشتر دیده می‌شود.یکی از بهترین روش های رفع چین و چروک لب بالا تزریق ژل می باشد.در انتخاب این دو روش باید به تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل در نواحی صورت دقت کرد.

از نتایج تزریق ژل به این نواحی از صورت داشتن صورتی پر تر و خوش فرم تر و جوان تر می باشد.پس از مشاوره ، پزشک متخصص به شما خواهند گفت که با تزریق ژل ، خط خنده، خطوط عمودی روی لب بالا و چروک‌های دور لب از بین خواهند رفت . چروک‌های عمیق روی لب بالا با تزریق ژل‌هایی مانند ژوویدرم و رستیلان کمتر می‌شود. فراموش نکنید که تزریق ژل برای رفع چین و چروک دور لب باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

بوتاکس چیست؟
بوتاکس فرم خالص سم بوتولیسم است که از باکتری‌ها به دست می‌آید. گرچه این سم در مقادیر بالا کشنده است اما تزریق مقادیر کم و کنترل شده‌ی آن به چین و چروک ها دهه‌های متمادی مورد استفاده قرار گرفته است.بوتاکس با قطع پیام‌های عصبی به عضله باعث بهبود ظاهر چین و چروک‌ها می‌شود. با قطع سیگنال‌های عصبی، عضله‌ی آسیب‌ دیده موقتا فلج یا به اصطلاح دیگر فریز می‌شود. حرکت نکردن این عضلات باعث کمتر شدن یا حتی از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌شود.
بوتاکس و درمان‌های دیگری که با سم بوتولیسم ساخته شده‌اند گاهی با نام‌های نورومودولاتور یا نوروکسین هم شناخته می‌شوند.
سم بوتولینیوم تزریقی اغلب با نام‌های تجاری Dysport ، Botox Cosmetic ، Xeomin فروخته می‌شوند.

بوتاکس چیست و تزریق بوتاکس چگونه است

بوتاکس در چه نواحی از صورت استفاده می شود؟
تفاوت تزریق ژل و تزریق بوتاکس میتوان به نواحی مورد استفاده این دو روش در صورت اشاره کرد .بوتاکس صرفا چین و چروکهایی را از بین می‌برد که در اثر حرکت عضله ایجاد شده باشند. این چروک ها معمولا با نام چروک‌های دینامیک یا خطوط حالت شناخته می‌شوند. رایج ترین چروکهایی که با بوتاکس قابل درمان‌اند شامل چروک های پیشانی، چروک بین ابرو‌ها، و چروک‌های اطراف چشم است. این چروک ها بیشتر به خاطر حالت هایی که فرد به صورت خود میدهد مانند خندیدن، اخم کردن و غیره ایجاد می‌شوند.


بوتاکس بر روی چروک‌های استاتیک که بر اثر شل شدن پوست ایجاد شده‌اند تاثیری ندارد. چروکهای استاتیک شامل چروک های گونه، گردن و خط فک می‌باشد.
باید توجه داشته باشید که بوتاکس یک درمان دائمی نیست، بلکه باید با فواصل زمانی مشخص تکرار شود. معمولا اثر بوتاکس حدود سه تا چهار ماه باقی می‌ماند. تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل در مدت ماندگاری آن ها نیز می باشد.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب