پروتز چانه
31
دسامبر

پروتز چانه با تزریق ژل و تزریق چربی | هزینه و قیمت پروتز چانه

اگر روزی با نگاه به نیمرخ صورت خود متوجه عقب بودن برجستگی چانه خود شدید و یا احساس کردید که حجم این برجستگی کم است، می‌توانید خود را به‌عنوان کاندیدی مناسب برای پروتز چانه قلمداد کنید. قبل از شروع، در جلسات مشاوره، وضعیت فک و دندان و دهان متقاضی بررسی می‌شوند و در صورت مناسب بودن همه این مسائل، فرد برای پروتز چانه معرفی می‌شود. چراکه در برخی موارد، مشکل از فک و دهان و یا نامناسب بودن وضعیت قرارگیری دندان‌ها است که مطمئناً درمان دیگری را می‌طلبد.

پروتز چانه و یا به‌عبارتی‌دیگر، داشتن چانه برجسته و متناسب با دیگر اجزای صورت، می‌تواند به زیبایی بیشتر فرد کمک کند. همچنین انجام این عمل در کنار لیپوساکشن و یا لیفتینگ گردن برای کاهش حجم چربی‌های گردن، می‌تواند جذابیت بیشتری برای فرد به ارمغان آورد. تا حدی که انجام این عمل در بعضی موارد به پوشاندن عیب بینی افراد نیز کمک کرده است. همچنین کم‌خطرتر بودن این عمل نسبت به عمل جراحی فک، یکی دیگر از دلایل محبوبیت این عمل است. گاهی نیز با توجه به اقتضا شرایط، برای نتیجه‌گیری بهتر هر دو روش پروتز چانه و جراحی فک، توأمان به کار گرفته می‌شود.

پروتز چانه

پروتز چانه

در  چه مواردی می‌توان از پروتز چانه استفاده کرد؟

جهت درمان افتادگی قسمت خط چانه
درمان و رفع چین و چروک های چانه
بهبودی خط فک ضعیف و رفع مشکل عقب بودن چانه

پروتز چانه با تزریق چربی و ژل

قبل از گرفتن هر تصمیم و شروع هرگونه عملی، در جلسات مشاوره، چانه سنجی و یا به معنای کامل‌تر، بررسی میزان عقب یا جلو بودن چانه اندازه‌گیری می‌شود. در این روش، خطی از کنار لب به پایین می‌کشند و در صورت عقب بودن چانه از این خط، پروتز چانه انجام می‌شود و در صورت جلوتر بودن آن نیز، باید جراحی پلاستیک برای عقب کشیدن چانه و یا برداشتن حجمی از آن انجام بگیرد.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است

ژل‌هایی که برای پروتز چانه تزریق می‌شوند، دائمی و غیردائمی می‌باشند. غالباً ژل‌های غیردائمی برای پروتز استفاده می‌شوند تا در صورت نارضایتی فرد، بتوان نتایج به‌دست‌آمده را تغییر داد و یا اصلاح کرد. این ژل‌ها توسط بدن جذب می‌شوند، به همین دلیل غیردائمی هستند و پس از 6 ماه چانه به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. در این موارد، در صورت تمایل فرد، انجام پروتز دوباره صورت می‌گیرد و به‌صورت دوره‌ای قابل تکرار است.

جنس این پروتزها از سیلیکون است (جنسی مانند گاردهای محافظ ورزشی). سیلیکون نیز کمترین حساسیت را برای بدن به بار می‌آورد. برای نتیجه‌بخش‌تر بودن عمل پروتز و اطلاع کامل بیمار از شرایط، توسط برنامه‌های شبیه‌سازی، بیمار کاملاً از شرایط پیش رو مطلع می‌شود تا بتواند تصمیم‌گیری آگاهانه‌ای داشته باشد.

این عمل غالباً سرپایی و طی مدت 45 دقیقه انجام می‌گیرد که پس‌ازآن بیمار می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزمره خود بازگردد. و برای کسانی که به دنبال روش غیر جراحی هستند(زاویه دار کردن فک و صورت) بهترین روش درمان و انتخاب خواهد بود .در این عمل با ایجاد برش‌هایی برای جاگذاری پروتز و مکان‌یابی مناسب جای پروتزها و میزان پروتز موردنیاز، جانمایی پروتزها انجام می‌گیرد. پس از جانمایی نیز، برش‌های ایجادشده با بخیه‌های جذبی در داخل دهان و بخیه‌های کشیدنی خارج از دهان بخیه می‌شوند که ره دوی آن‌ها پس از 10 روز جذب و یا کشیده می‌شوند. در هر دو صورت ردی از بخیه‌ها باقی نخواهد ماند.

پروتز چانه

پروتز چانه

مراحل انجام پروتز چانه

پروتز چانه توسط چربی و ژل، هر دو همانند یکدیگر و طی مراحلی مساوی انجام می‌پذیرد. با این تفاوت که پروتز توسط چربی، نیاز به لیپوساکشن چربی از قسمت‌هایی از بدن که چربی اضافه‌دارند، دارد. چربی گرفته‌شده تصفیه می‌شود و سلول‌های چربی آن جداسازی می‌شوند تا برای تزریق آماده شوند. پس‌ازآن مراحل مشابه تزریق آغاز می‌شود.

در ابتدا پزشک متخصص اجزای صورت بیمار را برای شناسایی نوع و میزان پروتز موردنیاز بررسی می‌کند تا بتواند هزینه و میزان پروتز را به‌صورت تقریبی مشخص کند. بعدازآن پزشک متخصص نواحی موردنیاز برای تزریق را مشخص می‌کند و با ضدعفونی کردن آن نقاط توسط مواد آنتی‌بیوتیک و ضدعفونی‌کننده، عمل تزریق آغاز می‌شود.

جوانسازی پوست | روش های جوانسازی پوست صورت و بدن و هزینه ها

مرحله تزریق در عرض چند دقیقه تمام می‌شود و برای هر نقطه مشخص‌شده زمانی بیشتر از چند ثانیه نیاز نیست. در این مدت به‌تمامی نقاط تزریق انجام می‌شود. برای شروع و کاهش درد بیمار از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود و بعدازآن با سوزن‌هایی نازک، تزریق مواد به داخل پوست آغاز می‌شود. برای دستیابی به نتیجه بهتر و هماهنگی بیشتر در این مرحله، پزشک متخصص تزریق را با مقدار کم و به تعداد بسیار انجام می‌دهد تا بتواند نتایج را کنترل کند و به فرم موردنظر دست پیدا کند.

در پایان برای کاهش درد و التهاب بیمار، پس از پاک کردن علامت‌های گذاشته‌شده، بسته‌های یخ بر روی چانه گذاشته می‌شود تا از کبودی و تورم در آینده بکاهد. برای جلوگیری از تکان خوردن پروتزها و هماهنگ ماندن فرم آن، باید تا مدتی به آن نواحی فشار نیاورد. چراکه فشار به این نواحی در روزهای اول می‌تواند باعث حرکت ژل و یا چربی شود.

در قدیم از عمل ایمپلنت برای ایجاد چانه استفاده می‌شد که هیچ‌وقت نتایج دقیق و صددرصدی نداشت. درحالی‌که تزریق چربی و ژل، به دلیل مواد کم و دقیق و طبیعی بودن نتیجه، بسیار مؤثرتر و پرطرفدارتر است. همچنین در صورت نامساعد و نارضایتی از نتیجه به‌دست‌آمده، می‌توان این نتایج را دوباره بازسازی کرد.

بهبودی بعد از پروتز چانه

پروتز چانه غالباً بدون عوارض است؛ اما پس از عمل مقدار کمی ورم جزئی و کلودی و حساسیت در این نواحی به وجود می‌آید که این علائم پس از 2 یا 3 روز از بین خواهند رفت؛ اما گاهی برای جلوگیری از حساسیت‌های بیشتر، محدوده تزریق پانسمان می‌شود و پوشش مناسب برای چانه به کار می‌رود.

روش‌های سنتی غالباً به 7 تا 10 روز زمان برای ریکاوری نیاز داشت، درحالی‌که تزریق به مدت کمتری برای بهبودی نیاز دارد و همچنین درد، کبودی و ورم کمتری در این نواحی نسبت به روش‌های سنتی دیده می‌شود. درروش‌های سنتی و جراحی فک نیز، محدودیت‌های غذایی که ایجاد می‌شدند، از عوامل مشکل‌زا برای بیماران بود که این مشکل درروش تزریق وجود ندارد.

لیفت یا بالا کشیدن ابرو | روش های لیفت ابرو | هزینه لیفت ابرو

هزینه و قیمت پروتز چانه

هزینه پروتز به روش تزریق، با توجه به نوع پروتز انتخابی و میزان موردنیاز آن، متفاوت است. درنتیجه این هزینه برای هر فرد منحصربه‌فرد است. به همین دلیل قبل از عمل با بیمار در مرود هزینه تقریبی و نوع عمل موردنیاز صحبت می‌شود تا فرد از شرایط پیش روی خودآگاه باشد.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب