تزریق ژل و نکات مهمی که باید درباره تزریق ژل بدانید
25
سپتامبر

تزریق ژل لب و صورت

تزریق ژل یکی از مهم ترین و پر طرفدار ترین عمل های زیبایی است که به ویژه در میان بانوان بسیار محبوب می باشد. این عمل زیبایی کاربرد های فراوانی دارد و می توان در بخش های مختلفی از بدن تزریق را انجام داد. علت این که تزریق ژل امروزه مشتریان فراوانی یافته است تاثیرات مثبت آن بر رفع علائم پیری و چین و چروک هایی است که در پوست ایجاد می شود.

به طور کلی پوست به دلیل قرار گیری در معرض نور خورشید، گذر سن و حتی عواملی که به عنوان عوامل ارثی معرفی می شوند ممکن است دچار چین و چروک شوند. این چین و چروک ها می تواند طراوت و زیبایی را از شما بگیرد و به همین دلیل می توان با روش هایی مانند تزریق ژل این مشکل را تا حد زیادی رفع نمود.

برای افرادی که قصد دارند این کار را انجام دهند داشتن اطلاعات کافی امری ضروری تلقی می گردد. آشنایی با عوارض احتمالی و نحوه مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل از جمله مواردی است که می تواند نقش مهمی در نتیجه گیری بهتر از آن داشته باشد.

تزریق ژل

تزریق ژل

استفاده از تزریق ژل در چه بخش هایی از بدن انجام می شود؟

این روش همان گونه که اشاره گردید در بخش های مختلفی از بدن کاربرد دارد. به طور کلی بیشترین استفاده از تزریق ژل در نواحی مختلف صورت بوده و می تواند به آسانی چین و چروک ها و حتی چاله های موجود در پوست را بپوشاند. خطوط عمیقی که روی پوست ایجاد می شود که به آن ها خط خنده یا غم گفته می شود از جمله این موارد هستند. همچنین تزریق ژل برای رفع چین و چروک های دور و اطراف چشم نیز طرفداران زیادی دارد.

به طور کلی می توان گفت در تمام نقاط صورت از پیشانی و پشت پلک ها گرفته تا چانه و فک همه می توانند با استفاده از این روش زیبایی بیشتری داشته باشند. در این میان متقاضیان تزریق ژل لب را نیز نمی تواند از قلم انداخت. برجسته سازی لب ها و گونه ها با استفاده از این روش موجب زیبایی بیشتر چهره افراد می گردد. علاوه بر صورت این روش در بخش های مختلفی از بدن مانند باسن و سینه، زانو و … نیز کاربرد دارد که می تواند نقش مهمی در زیبایی بیشتر این اندام ها ایفا نماید.

هزینه تزریق ژل به صورت

تزریق ژل به صورت

انتخاب ژل مناسب

کیفیت و استاندارد ژل های مورد استفاده برای تزریق به ویژه در زمانی که قرار است تزریق در صورت انجام شود مانند تزریق ژل لب دارای اهمیت بسیار بالایی است زیرا هم با سلامت افراد به طور مستقیم در ارتباط است و هم زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از ژل یا فیلر هایی که دارای تاییدیه های سلامت هستند نکته بسیار مهی است. بسیاری از افراد با این ژل ها آشنایی ندارند به همین جهت در صورتی که قصد انجام اینکار را دارید به شما توصیه می کنیم از افراد متخصص و مطمئن در این زمینه یاری بخواهید.

موارد زیادی می تواند بر روی نتیجه کار شما تاثیر بگذارد. علاوه بر کیفیت ژل، نحوه تزریق و حجم داروی مورد استفاده می تواند تاثیر مستقیم بر نتیجه کار داشته باشد. هرگز به دنبال انجام تزریق ژل با قیمت های غیر عادی و خیلی پایین نباشید. هزینه که پزشکان از شما دریافت می کنند در درجه اول به کیفیت ژل های مورد استفاده بستگی دارد و پس از آن میزان و حجم ژل مصرفی می تواند در تعیین قیمت و هزینه اثرگذار باشد.

مزایا و عوارض احتمالی در تزریق ژل

این روش نیز مانند سایر روش های زیبایی دارای مزایا و معایبی است که پیش از انجام باید از آن ها اطلاع داشته باشید. از جمله مزیت های تزریق ژل اثر سریع آن است. هنگامی که شما تزریق ژل را انجام می دهید به عنوان مثال در تزریق ژل لب، بلافاصله پس از انجام عمل می توانید تاثیر آن را مشاهده کنید. نکته مثبت دیگری که می توان به آن اشاره نمود این است که این روش نیازی به انجام جراحی و بیهوشی بیمار ندارد. معمولا انجام تزریق در مطب ها و به آسانی انجام می شود. افرادی که تزریق ژل انجام می دهند بلافاصله به فعالیت های عادی روزانه خود می پردازند و عملا دوره نقاهتی برای این افراد وجود ندارد.

تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم

همچنین پس از انجام تزریق ژل نیازی به مصرف دارو و مسکن ها نخواهید داشت. ویژگی مهم تزریق ژل این است که در صورت عدم رضایت در مدت کوتاهی نتایج برگشته و قابل اصلاح است. این موضوع در بسیاری از افرادی که تزریق لب انجام داده اند قابل مشاهده است. گاهی اوقات تزریق ژل به لب موجب عدم توازن در شکل لب ها شده و یا تزریق بیش از اندازه جلوه ای غیر طبیعی برای لب ها ایجاد می نمایند که خوشبختانه نتایج این کار همیشگی نبوده و پس از مدتی می تواند اصلاح شود.

اما در کنار مزایایی که گفته شد این عمل نیز دارای عوارضی است. علت بروز این عوارض می تواند به کیفیت ژل های مورد استفاده مربوط باشد و یا گاهی اوقات اشتباهاتی در زمان تزریق و در نهایت واکنش های احتمالی بدن افراد به ورود ژل، همه می تواند موجب بروز عوارضی در بیماران شود. ژل های بی کیفیت می تواند صدمات جبران ناپذیری ایجاد کنند. گاهی اوقات این صدمات به سختی قابل رفع هستند اما نمی توان از کنار مشکلات روحی و روانی که ایجاد می کنند به آسانی گذشت.

همان گونه که بیان شد در اکثر موارد عوارض ناشی از تزریق ناصحیح است. عدم رعایت نکات بهداشتی در زمان تزریق ممکن است منجر به بروز عفونت هایی در محل تزریق شود. عوارضی نظیر ورم و کبودی از جمله عوارض احتمالی در این روش است که طی 2 تا 3 روز پس از انجام عمل از بین خواهند رفت.

اما به طور کلی در زمان انجام تزریق ممکن است احساس کنید تزریق بیش از اندازه صورت گرفته است یا حتی به دلیل قرمزی و بی حسی احساس بدی داشته باشید. این موارد کاملا طبیعی بوده و ممکن است همه افراد با آن مواجه شوند. این موارد معمولا طی مدت چند روز از بین خواهند رفت. در صورتی که پس از انجام تزریق ژل لب با این موارد مواجه شدید و احساس کردید بیش از اندازه آزار دهنده هستند بهتر است برای کاهش عوارض احتمالی با پزشک مشورت کنید و از هر گونه خود درمانی و استفاده از روش های خانگی اجتناب کنید.

تزریق ژل برای چه افرادی ممنوع است؟

پاسخ به این سوال بسیار با اهمیت است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در ادامه به آن اشاره می کنیم هرگز به دنبال اینکار نباشید. تفاوتی ندارد تزریق ژل لب انجام دهید یا تزریق ژل در بخش های دیگر بدن باشد. اگر مشکلات و شرایط زیر را دارید هرگز این کار را انجام ندهید. اولین و مهم ترین گزینه مربوط به زنان باردار و مادرانی است که به فرزندان خود شیر می دهند. این افراد تا زمان به دنیا آمدن فرزندشان و یا قطع شیر دهی به نوزاد باید از این عمل اجتناب کنند. بیمارانی که درگیر بیماری هایی نظری آسم و آلرژی هستند و با افراد دیابتی بهتر است تزریق ژل انجام ندهند.

ازبین بردن چین و چروک صورت

ازبین بردن چین و چروک صورت

برخی از بیماری هایی نظیر لوپوس، سندرم نفروتیک و روماتیسم که در دسته بیماری های خود ایمنی قرار می گیرند نیز به عنوان محدودیت های برای انجام این روش شناخته می شوند. مصرف برخی از دارو ها مانند آسپیرین می تواند خط قرمزی برای انجام این عمل به شمار بیاید. به عنوان مثال افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند و یا دارای سابقه سکته قلبی و مغزی می باشند نباید به دنبال تزریق ژل باشند. در نهایت افرادی که مشکلاتی مانند لخته شدن خون دارند یا افرادی با مشکل ترومبوز ورید‌ های عمقی، بهتر است از این کار اجتناب نمایند.

نکاتی که در زمان تزریق باید به آن ها توجه نمود

تزریق ژل تا حدی دردناک است و به همین دلیل پیش از انجام آن لازم است از بی حسی برای کاهش درد در طول انجام عمل استفاده شود. نوع بی حسی مورد استفاده در تزریق مانند بی حسی های دندانپزشکی است. پیش از انجام عمل پزشک شما باید سوزن مناسب محل تزریق را انتخاب نماید و همچنین محل های دقیق تزریق را تعیین نماید. استریل کردن همه لوازم و تجهیزات از دیگر مواردی است که پیش از انجام تزریق ضروری به نظر می رسد.

تزریق ژل لب، پر طرفدار ترین تزریق ژل

تزریق ژل لب یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی به شمار می آید. برجسته تر کردن لب ها می تواند نقشی مهم در زیبایی صورت افراد داشته باشد. کاهش حجم لب می تواند هم زمان با افزایش سن در افراد بروز پیدا کند.

نکته مهمی که در خصوص تزریق ژل لب باید مورد توجه قرار بگیرد این است که توازن دو طرف لب ها به خوبی حفظ شود. هر گونه عدم تقارن در لب ها می تواند زیبایی فرد را به شکل نا مطلوبی تحت تاثیر قرار دهد. به همین سبب علاوه بر استفاده از ژل با کیفیت، مهارت در تزریق ژل لب می تواند نتیجه عمل را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد. مشخص کردن میزان ژل و حفظ تعادل در تزریق ، بسیار مهم است. برای انجام تزریق لازم است محل مورد نظر در ابتدا بی حس شده و سپس محل را ضد عفونی نمایید.

تزریق ژل لب و مراقبت های پس از انجام عمل

یکی از اتفاقاتی که پس از پروتز لب روی می دهد ایجاد خون مردگی در لب هاست. علت این امر وجود خون زیاد در این ناحیه است. توصیه شده در روز های پیش از انجام تزریق، از کمپرس یخ بر روی لب ها استفاده کنید و برخی از دارو ها نظیر آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن و … را استفاده نکنید. پس از انجام تزریق، به دلیل ماندگار بودن آثار بی حسی بهتر است از خوردن و آشامیدن غذا اجتناب نمایید.

توصیه می شود بعد از انجام تزریق، از انجام ورزش های سخت اجتناب کنید. علاوه بر این قرار گیری در معرض گرمای زیاد نیز می تواند موجب تورم و خون مردگی در لب ها شوند. مصرف آب فراوان به صورت روزانه می تواند تا حد زیادی عوارض را کاهش دهد. هنگامی که تزریق ژل لب انجام می شود معمولا بین 2 تا 3 هفته بعد از انجام این عمل زیبایی می توانید منتظر تثبیت نتایج آن باشید پس از این مدت می توانید مجدد برای ترمیم به پزشک مراجعه نمایید. گاهی اوقات نیازی به انجام دومین عمل یا ترمیم نیست.

پروتز لب

پروتز لب

پروتز لب چه ویژگی های هایی دارد؟

تزریق ژل لب می تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد. البته انتخاب نوع فیلر می تواند بر روی این ویژگی ها تاثیر قابل توجهی داشته باشد. به عنوان مثال در مقایسه با سایر فیلر ها در صورتی که از ژل های هیالورونیک اسید استفاده شود میزان کبودی در لب های پس از انجام تزریق کمتر خواهد بود.

نکته مهمی که در خصوص تزریق ژل لب باید در نظر داشته باشید این است که این تزریق موقتی است و با توجه به شرایط مختلف می تواند تا حدود 6 ماه اثرات خود را حفظ نماید. ویژگی دیگری که این روش دارد این است که میزان آن می تواند توسط پزشک به صورت کامل کنترل شود. گاهی اوقات استفاده بیش از اندازه از ژل می تواند جلوه نا خوشایند ایجاد نماید. موادی که در ژل های تزریقی استفاده می شود شباهت زیادی به مواد موجود در بدن دارند و به همین دلیل احتمال بروز حساسیت و واکنش ها آلرژیک در استفاده از آن کاهش می یابد.

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل

نکات مهم در خصوص تزریق ژل لب

در زمان انجام تزریق ژل لب برخی سوالات ممکن است برای بیماران پیش بیاید که در ادامه قصد داریم به برخی از آن ها پاسخ بدهیم.

اولین و مهم ترین سوال در خصوص تزریق ژل این است که آیا این عمل درد دارد یا خیر؟ همان گونه که پیش تر اشاره شد برای انجام تزریق ژل لب از بی حسی های موضعی استفاده می شود زیرا این کار درد فراوانی دارد. در صورتی که بی حسی به درستی انجام شود بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

موضوع بعدی در خصوص استاندارد هایی است که در ژل ها باید در نظر گرفته شود. ژل های مورد استفاده برای تزریق لب یا سایر نقاط بدن باید از لحاظ بیولوژیکی بیشترین سازگاری را با بافت بدن داشته باشند تا احتمال بروز عوارض پس از تزریق کاهش یابد. برخی از ژل های ارزان ممکن است موجب تحریک سیستم ایمنی بدن شده و با برخی دیگر احتمال بروز سرطان را افزایش می دهند.

یکی از بزرگ ترین عارضه هایی که استفاده از ژل های غیر استاندارد ایجاد می کند این است که ژل ممکن است پس از تزریق از محل خود حرکت کرده و جا به جا شود. این جا به جایی ژل ها بدون شک مشکلات فراوانی از لحاظ زیبایی و حتی سلامت افراد به وجود خواهد آورد. برخی از پزشکان در زمان انتخاب ژل ممکن است به شما پیشنهاد استفاده از ژل های با ماندگاری بالاتر را بدهند. به طور کلی توصیه شده است که اگر برای اولین بار اقدام به تزریق ژل می کنید بهتر است از انواعی با ماندگاری کمتر استفاده کنید.

برجسته سازی و فرم دهی لبها

برجسته سازی و فرم دهی لبها

سوال دیگری که برای افراد ممکن است پیش بیاید مربوط به وضعیت لب ها پس از جذب شدن ژل است. گاهی اوقات افراد این نگرانی را دارند که در صورت جذب ژل، ممکن است مشکلاتی از لحاظ زیبایی برای لب ها ایجاد شود این باور یک باور نادرست است. هنگامی که ژل لب جذب می شود هیچ گونه تغییری در شکل و فرم لب ها ایجاد نمی شود.

سوال بعدی که ممکن است برای افراد ایجاد شود این است که میزان تزریق ژل برای لب ها به چه اندازه است. در صورتی که شما از پزشکی قابل اطمینان برای انجام این عمل زیبایی کمک خواسته اید نباید نگرانی از بابت میزان تزریق داشته باشید. پزشک شما با بررسی وضعیت لب ها و نوع فیلر انتخابی تصمیم می گیرد چه میزان ژل می تواند برای شما بهتر باشد.

اما نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که شما می توانید از پزشک خود بخواهید این کار را در دفعات مختلف و با میزان های کم انجام دهد. به این ترتیب به شکلی تدریجی شاهد تغییر شکل و حجیم شدن لب ها خواهید بود و می توانید کنترل بیشتری روی میزان تزریق نیز داشته باشید. البته لازم به ذکر است برای انجام این کار نیز نظر نهایی را پزشک معالج شما خواهد داد.

برخی از افراد سوال می کنند که آیا پیش از مراسم ها و مهمانی های خاصی که در پیش دارند می توانند عمل تزریق ژل لب را انجام دهند. برای پاسخ به این سوال گفته می شود در صورتی که قصد دارید این کار را برای یک مراسم خاص انجام دهید حتما از چند هفته قبل اقدام کنید تا ورم و کبودی های احتمالی شما را آزار ندهد و در زمان مورد نظر لب هایی طبیعی داشته باشید.

تزریق ژل به گونه

یکی دیگر از موارد استفاده ژل ها، تزریق انواعی از ژل به گونه برای حجیم تر کردن آن می باشد. در برخی از شرایط، کم کردن سریع وزن که با شیب بسیار تندی همراه است، و یا عوامل دیگر، سبب کوچک شدن گونه ها می شود. اگر گونه ها کوچک بشوند، یا باعث ایجاد چین و چروک های بسیار ناخوشایند می شود؛ یا استخوان زیر گونه را به طور ناخوشایندی نمایان می کند که باعث کاهش زیبایی صورت خواهد شد. در این موارد، می توان از تزریق ژل به گونه استفاده کرد.

تزریق ژل به چانه

یکی دیگر از موارد استفاده این روش، رفع عقب رفتگی چانه است که باعث جلو دیده شدن قسمت پایینی بینی و یا بیرون بودن دندان های بالایی می شود . برای درمان این عارضه، باید چانه کمی جلوتر بیاید. این عمل با تزریق ژل به چانه امکان پذیر است که یکی از کاربردهای فیلرها در زیبایی صورت و پروتز چانه می باشد.
نکات و مراقبت های تزریق ژل

انواع مختلف ژل ها

ژل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام نیز بسته به نوع خودش، کاربرد متفاوتی دارد. به طور کلی می توان ژل ها را به سه دسته تقسیم کرد:

ژل های قابل جذب

این نوع ژل ها از جنس مولکول های خود بدن هستند و میتوانند بر روی پوست جذب شوند.

ژل های دیر جذب

ژل رادیس (Radiesse) و کپتیکو (Captique) ، از ژل های دیر جذب هستند. این نوع ژل ها باعث تحریک بافت سازی می شوند و در طی 1 تا 5 سال عمل خواهند کرد. اشکال این نوع ژل ها (ژل های دیر جذب) این است که ممکن است در طولانی مدت باعث گلوله شدن زیر پوست شوند.

ژل های غیر قابل جذب

این نوع ژل ها غیر قابل جذب در پوست بوده و به هیچ وجه جذب پوست نمی شوند. ژل های آرتکل و آکوآمید از این گونه ژل ها هستند. در ضمن، ژل های غیر قابل جذب، در طی زمان بیشتری اثر میکنند (حدود 3 تا 5 سال) .
از معایب این نوع ژل ها (ژل های دیر جذب و غیرقابل جذب) این است که ممکن است در طولانی مدت زیر پوست قابل لمس شوند.

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل شما، به نوع ژل تزریقی و همچنین نوع و تعداد سرنگ های مورد استفاده برای تزریق بستگی دارد. نوعی از ژل های بسیار بی کیفیت در بازار وجود دارند که با قیمت بسیار نازل به فروش می رسند! به هیچ وجه از این نوع ژل های بی کیفیت استفاده نکنید چون مطمئنا عوارضی دارند. هیچ چیزی بی دلیل ارزان نمی شود و سلامتی شما مهم تر از پول شماست.جهت اطلاع از قیمت تزریق ژل با شماره ۲۸۴۲۴۱۰۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول تزریق ژل

1 - آیا تزریق ژل دایمی است؟

خیر. در واقع هیچ نوع ژلی وجود ندارد که پس از تزریق، برای همیشه و تا آخر عمر در بدن باقی بماند. دلیل این موضوع هم این است که بدن ژل ها را به مرور زمان تجزیه می کند و باعث از بین رفتن ژل ها می شود. ماندگاری ژل، به نوع ژل مورد استفاده شما بستگی دارد. این زمان از ۳ ماه آغاز می شود و ممکن است تا یکسال یا بیشتر ادامه یابد.

2 - میزان ژل مورد نیاز برای من چقدر است؟

پزشک شما با توجه به انتظار شما از نتیجه کار میزان مورد نیاز زا به شما اعلام می کند.

3 - آیا تزریق ژل درد دارد؟

بله به همین دلیل پزشک پیش از شروع کار از بیحس کننده های موضعی برای جلوگیری از درد استفاده می کند.