هایفوتراپی چیست؟
23
سپتامبر

هایفوتراپی چیست؟ جوانسازی و لیفت پوست با هایفو

اکثر افراد نگران چین و چروک های پوست خود به دلیل افزایش سن هستند روش های زیادی برای حل این مسئله وجود دارد از قبیل لایه برداری شیمیایی , میکرودرم , لیزر و… اما یکی از بهترین روش های موجود فعلی که در سال 2008 برای اولین بار استفاده شد هایفوتراپی میباشد که در سال 2009 مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفت. به کمک هایفوتراپی میتوان با کمک امواج و فرکانس های بالا به جوانسازی پوست دست یافت. هایفو یا هایفوتراپی HIFU روش خارق العاده ایست که میتواند به سفت شدن پوست کمک شایانی کند. اخیرا طبق پرسشنامه ای که بین بیماران 30 سال به مدت 3 تا 6 ماه انجام گرفت نتیجه بر آن شد که اثرات جانبی و رضایت بیماران از هایفوتراپی واقعا چشمگیر است.

هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی یا اچ آی اف یو بهترین روش درمان لیفت و جوانسازی صورت است که باعث فرم دهی صورت , گردن , چشم , بازوها , خط فک میگردد که با استفاده از امواج مافوق صوت به لایه های عمیق پوست دست می یابند و با متمرکز شدن در آن نقطه به جوانسازی و لیفت پوست بدون هیچگونه زخم منجر می گردد. هر چند هایفو صورت و هایفو ابرو که باعث لیفت ابرو می گردد پرطرفدارترین استفاده های این روش هستند لیکن کاربردهای این روش بسیار گسترده تر است.

موارد استفاده از هایفوتراپی

 • درمان افتادگی پلک
 • رفع چین و چروک اطراف چشم با هایفو
 • رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
 • لیفت گونه ها
 • لیفت چانه
 • رفع خط خنده
 • از بین بردن خط اخم
 • لیفت گردن
 • لیفت ابرو با هایفو
 • لیفت صورت
 • رفع غبغب
 • لیفت پیشانی
 • درمان منافذ باز پوست
 • زاویه دار کردن فک
 • لاغری موضعی و لیفت شکم
 • لاغری موضعی و لیفت پهلوها

بهترین دستگاه هایفوتراپی و نحوه کار با آن

یک شرکت معتبر در کره جنوبی به نام هیرونیک دستگاهی به نام دابلو تولید کرده است که بهترین دستگاه برای انجام هایفوتراپی است این دستگاه به کمک امواج مافوق صوت از طریق پروپ های مخصوص پوست به لایه های عمیق راه میابد و با ایجاد گرما در نقطه مشخص شروع به کلاژن سازی میکند که در نهایت بیمار به جوانسازی خواهد رسید.

اگر بخواهیم بیشتر درباره روش کار دستگاه توضیح دهیم باید گفت در حالت عادی اگر امواج به سطح خارجی پوست برخورد کند باعث بوجود آمدن عارضه های شدید پوستی میگردد ولی این امواج زمانی که به لایه های عمیق پوست در عمق 1.5 تا 4.5 میلیمتر با حرارت حدود 65 تا 75 برروی نقطه مورد نظر منعقد شده و سلولها را مجبور به کلاژن سازی مینماید شایان ذکر است درجه های تنظیم شده نسبت به هر سن و نوع چین و چروک متفاوت خواهد بود ولی بعد از یک دوره درمان 3 تا 6 ماهه هر فردی در هر گروه سنی میتواند به نتیجه ایده آل خود دست یابد.

پس از تولید دستگاه دابلو در کره جنوبی مطالعات و ارزیابی های زیادی بر روی بیماران مختلف انجام گرفت به این نحو که بیماران مختلفی از سن 35 تا بالا 75 سال بین امواج 4مگاهرتز تا 7 مگا هرتز در نواحی های مختلفی که تقسیم به هفت قسمت مثل پیشانی , گودی چشم ها , بالا بردن ابروها و قسمت های دیگری بجز بینی انجام گرفت پس از 3 تا 6 ماه دوره درمان به هر کدام از بیماران ارزشیابی که در آن رضایت چهره جدیدشان پرسش شده بود با عبارات راضی هستم – تا حدودی راضی هستم – بسیار زیاد راضی هستم و اصلا راضی نیستم استفاده گردیده بود که آمار نشان میدهد اکثر بیماران از این روش فوق العاده راضی بودند و خاطرنشان میکردند که این روش بدون ایجاد هیچگونه عارضه ای باعث زیبایی هر چه بیشتر آنان شده است.

چگونه ممکن است هایفو (دابلو) به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود

یکی از ویژگی های هایفوتراپی هم دقیقا همین است. ناحیه روی پوست دچار مشکلی نمی شود و تمام اتفاقات در ناحیه زیرین رخ می دهد. امواج دابلو آنقدر قوی نیستند که بتوانند لایه بالایی پوست را دچار هر گونه مشکلی کنند. این امواج از روی پوست عبور کرده و به لایه زیرین می رسند. در لایه های زیرین پوست، این امواج با یک دیگر آمیخته می شوند. به همین دلیل قدرت زیادی پیدا می کنند. در نتیجه در این لایه ها، حرارتی بالغ بر 70 درجه سانتی گراد به وجود می آید. در نتیجه این واکنش ها، جوانسازی پوست اتفاق می افتد.

ماندگاری و عوارض هایفوتراپی

بطور کلی تاکنون هیچ عارضه ای از هایفوتراپی گزارش نشده است بیمار هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد شاید یک گرمای بسیار خفیف و گذرا حس کند ولی اینگونه نیست که در طول مدت درمان مانند سایر روش ها از زخم یا قرمزی شدید پوست رنج ببرد هایفوتراپی به هر نوع پوستی سازگاری دارد و فرد با انجام هافوتراپی تا 8 سال جوانتر و زیبا تر خواهد شد در رابطه با ماندگاری مطالعات و بررسی ها بر این است که هایفوتراپی تا دوسال باقی خواهد ماند البته بیمار باید تحت نظر پزشک معالج برای دستیابی به نتایج بیشتر این عمل را تکرار کند

چه کسانی میتوانند از هایفوتراپی بهره مند شوند

بطور کلی تمامی افراد در هر گروه سنی میتوانند از این روش استفاده کنند. در واقع هایفوتراپی هم مانند بسیاری از روش های جوانسازی پوست، محدودیت سنی خاصی ندارد. اما افرادی که بالای 30 سال هستند (سن شل شدن پوست) می توانند از این روش بهره ببرند. همچنین افرادی که قصد کاهش وزن دارند اما نگران شل شدن پوست هستند هم می توانند از هایفو استفاده کنند.

از بین بردن خط سن با هایفوتراپی

چه کسانی نمیتوانند از هایفو استفاده کنند

افراد دیابتی,خانم های باردار,بیماران صرعی و افرادی که دارای پروتز فلزی هستند از این روش نباید استفاده کنند چرا که باعث ایجاد عارضه های جدی توسط امواج مافوق صوت خواهد شد

بطور کلی هایفوتراپی درمانی بی ضرر با نتایج خارق العاده ایست که تمامی گروه های سنی میتوانند برای از بین بردن چین و چروک ها و شل شدن پوست از آن بهره مند گردند امتیاز مثبت هایفوتراپی اینست که بیمار بدون هیچگونه رنج و عارضه ای در طول مدت 3 تا 6 ماه به نتایج ایده آل خود دست خواهد یافت در ایران نیز هم اکنون این روش با کمک دستگاه دابلو در دسترس است حتی افرادی که وزن خود را پایین میاورند و نگران شل شدن پوست خود هستند میتوانند با بهره مند شدن از این روش به نتایج بهتری در طول دوره کاهش وزن برسند.هایفو با مجبور کردن سلول ها به کلاژن سازی پوستی زیبا و بدون نقص به شما خواهد داد.

آیا می دانید تزریق بوتاکس چیست؟ کلیک کنید و بخوانید.

هزینه و قیمت هایفوتراپی

هزینه هر جلسه هایفوتراپی صورت و گردن در کلینیک حدود ۲۸۰۰هزار تومان وهزینه هایفوتراپی صورت ۲۵۰۰ هزار تومان می باشد.
هزینه هایفوتراپی بسته به دستگاه مورد استفاده، و ناحیه تحت درمان متفاوت است.کلیه خدمات زیبایی توسط پزشکان متخصص و یا جراحان زیبایی با سابقه در کلینیک زیبایی انجام میشود.

بنابراین هایفوتراپی بهترین روش برای درمان شلی پوست و لیفت صورت است. از این روش می توان در نواحی غبغب، گردن، صورت، گونه، چانه و … و همچنین برای لاغری موضعی در شکم و پهلوها استفاده کرد.

*** برای مدت محدود انجام هایفو تراپی در محل شما امکانپذیر است (فقط برای مناطق منتخب تهران). با دستگاه دابلو کره و بدون هزینه اضافی!

سوالات متداول هایفوتراپی

1 - هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی از انرژی مافوق صوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های زیر پوست استفاده می‌کند. انرژی فراصوت دمای بافت را به سرعت افزایش می دهد. وقتی سلول‌ها در منطقه مورد نظر به دمای معینی رسیدند، دچار آسیب سلولی شده و برای ترمیم شروع به کلاژن سازی طبیعی می کنند که این امر باعث جوانسازی و لیفت پوست می شود.

2 - چند جلسه هایفو مورد نیاز است؟

به طور کلی، نتایج بسیارخوبی بعد از همان اولین جلسه هایفوتراپی حاصل می شود. برای کسب نتیجه بهتر می توان پس از ۳ تا ۱۲ ماه درمان را تکرار کرد .

3 - چقدر طول میکشد تا نتایج هایفوتراپی مشخص شود؟

بعد از انجام هایفو، شما می توانید تاثیر اولیه را ببینید، اما نتیجه نهایی حدود ۲ تا ۳ ماه بعد نمایان می شود. چون این بدن شماست که به طور طبیعی کلاژن را بازسازی می‌کند و این مدت زمان بستگی به بدن شما دارد. چون این فرآیند تولید کلاژن شما را تحریک می‌کند، تا چه مدت نتایج به شما بستگی دارد.

4 - ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟​ آیا هایفو دائمی است؟

تاثیر هایفو دائمی است و البته همراه با برنامه رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی،حتی نتایج بهتری حاصل خواهد شد. البته، در دراز مدت تغذیه و ورزش بر شکل بدن شما تاثیر می‌گذارد. ​