زیبایی بینی بدون جراحی
05
فوریه

زیبایی بینی بدون عمل جراحی چگونه است؟ روش ها و هزینه ها

امروزه و در این عصر، زیبایی معضل بزرگی است. افراد بسیاری دغده زیبا شدن را دارند. همچنین روش های بسیاری برای زیبایی به وجود آمده است. بینی یکی از اعضای بدن است که در نگاه اول به چشم می زند. بنابراین، زیبایی بینی، مطلب و موضوع مهمی است. بسیاری از مردم گمان می کنند که زیبایی بینی فقط  با جراحی میسر است. اما روش هایی برای زیبایی بینی بدون جراحی هم وجود دارد.

زیبایی بینی بدون جراحی

تزریق فیلتر چیست؟

این روش (تزریق فیلتر یا ژل) یکی از روش ها برای زیباکردن بینی بدون عمل جراحی است. در این روش، پزشک مقداری ژل را به بینی تزریق می کند. پس از تزریق ژل، یا ماده پر کننده پوست، امکان تغییر شکل بینی فراهم می شود. بنابراین با تزریق ژل، می توان به راحتی بینی را بدون جراحی زیباتر کرد. همچنین نکته حائز اهمیت این است که در طی عمل، بیمار بیدار و هوشیار است. به بیمار یک آینه داده می شود، تا بتواند در طول عمل به پزشک کمک کند. این به معنی است که بیمار می تواند به طور مستقیم در شکل بینی خود دست داشته باشد. شما در هنگام عمل می توانید به پزشک بگوئید که بینی شما را به چه شکل در بیاورد.

نتایج چه موقع حاصل می شوند؟

احتمالا تا الان دریافته اید که بلافاصله هنگام عمل، نتایج قابل مشاهده اند. چون تزریق ژل در بینی، باعث قابل تغییر شدن بینی می شود. بنابراین موقعی مه پزشک ژل را تزریق کرد و شکل داد، بلافاصله نتایج مشاهده خواهند شد.

ماندگاری تزریق ژل در بینی

این روش، که برای زیبایی بینی بدون جراحی به کار می رود، روش زودگذری نیست. البته باید بدانید که ماندگاری تزریق ژل در بینی، کاملا به نوع ژل استفاده شده بستگی دارد. هر چقدر ژل مرغوب تر باشد، ماندگاری هم بیشتر است. البته تجربه ثابت کرده است که باتجربگی پزشک هم تاثیر مستقیم روی نتیجه دارد. پزشک در طی سال های متمادی، بهترین روش های درمان را می آموزد. بنابراین یک پزشک باتجربه می تواند به بهتر شدن نتایج کمک شایانی کند.

اما به طور معمول، نتایجی که به وجود می آیند، از هشت ماه تا دو سال پس از انجام تزریق ماندگاری دارد. این زمان به نوع ژل و فیلتر تزریق شده و موارد بالا بستگی دارد.

ریکاوری

در بعضی از روش های جوانسازی پوست، شما نیاز به ریکاوری زیادی دارید. به این دلیل که بیشتر از یک عضو و یا فقط یک عضو مهم بدن درگیر است. اما در این روش که برای زیبایی بینی بدون جراحی مورد استفاده است، شما به ریکاوری زیادی نیاز ندارید. همچنین می توانید بلافاصله بعد از اتمام تزریق فیلتر، به کارهای روزمره خود برسید. حتی اگر می خواهید پس از عمل، بلافاصله به محل کار خود بروید، مانعی ندارید. بنابراین یکی از مزایای روش تزریق ژل در بینی، زمان گیر نبودن است.

زیبایی بینی بدون جراحی

مزایای زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل

این روش نسبت به جراحی های سنتی، مزایای زیادی دارد. یکی از این مزیت ها که در بالا نیز ذکر شد، زمان بر نبودن آن است. در روش جراحی بینی، شما نیازی دارید که استراحت زیادی داشته باشید. همچنین در آن روش، شما یک چسب بر روی بینی خود دارید که ممکن است ناراحت کننده باشد. اما در این روش نیازی به ماده خاصی برای پوشاندن بینی نیست. این به این دلیل است که جراحی انجام نشده و شکافی بر روی بینی ندارید.

همچنین یکی از مهم ترین مزایای این روش، ارزان و مقرون به صرفه بودن است. احتمالا می دانید که برای انجام عمل زیبایی بینی، شما نیاز به پول بیشتری دارید. اما در روش تزریق ژل، نیازی به پرداخت پول زیادی نیست.

نتایج این عمل نیمه ماندگارند. یعنی اثرات این تزریق، برای همیشه باقی نخواهند ماند. شاید به نظر شما این یک نقطه ضعف باشد. اما کاملا برعکس است. در عمل بینی، نتایج همیشگی و ماندگار است. بنابراین اگر نتیجه دلخواه شما حاصل نشود، شما نمی توانید به حالت اول بازگردید. همین یکی از مهم ترین مزایای روش تزریق ژل به بینی است. اگر در این روش، نتیجه دلخواه حاصل نشود، پس از مدتی که اثرات از بین می رود، به حالت اول باز میگردید.

همچنین این روش درد زیادی به همراه ندارد. چون فقط چند عدد سوزن به پوست شما وارد می شوند. به همین دلیل شما درد زیادی را احساس نمی کنید. نگرانی بسیاری از بیماران، درد زیاد است.

در روش عمل بینی، شما بیهوش خواهید شد. بیهوش شدن ممکن است عوارض زیاد و دردناکی داشته باشد. اما در این روش، همان طور که ذکر شد نیازی به بیهوشی نیست.

بهترین کاندیدها برای تزریق ژل در بینی

افراد زیر، بهترین افراد برای انجام تزریق ژل بر روی بینی هستند:

  • افرادی که قوس روی بینی دارند و می خواهند که این قوس محو شود. البته این عمل برای قوس های کوچک و متوسط بهتر جواب می دهد. معمولا قوس های خیلی بزرگ در این روش نتیجه مناسبی به دست نمی آورند.
  • افرادی که بینی شان غیرقرینه است. همچنین افرادی که در بینی خود، تو رفتگی دارند.
  • افرادی که در نوک بینی شان انحراف دارند. همچنین افرادی که نوک بینی آنها قرینه نیست.
  • افرادی که نوک بینی سر پایینی دارند. این افراد می توانند با این روش، نوک بینی سر بالاتری داشته باشند.
  • اگر شما قبلا جراحی بینی انجام داده اید و نتیجه خوبی نگرفته اید. شما می توانید این نتایج را با این روش اصلاح کنید.
  • افرادی که در بینی خود ناهمواری دارند.
  • افرادی که افتادگی در ناحیه بینی دارند.

هزینه و قیمت زیبایی بینی بدون جراحی

اگر تصمیم به استفاده از این روش برای زیبایی بینی خود دارید، نباید نگران هزینه و قیمت آن باشید. به طور کلی قیمت این روش بسیار کم تر از روش جراحی است. این مورد، یکی از مزایای این روش هم به حساب می آید. به همین دلیل است که امروزه افراد زیادی به این سمت گرایش دارند. البته هر کلینیک و هر پزشک برای خود یک هرینه جدا دارد. اما اگر بخواهیم تفاوت این روش را با روش جراحی مشخص کنیم، می توانیم بگوئیم این روش 80 درصد ارزان تر از جراحی است. مطمئنا باید قبل از انجام عمل، از کلینیک درباره این موضوعات سوال کنید. همچنین می توانید در جلسات مشاوره زیبایی شرکت کنید.

عوارض

همان طور که در بخش مزایا هم ذکر شد، این روش عوارض بسیار کمی دارد. این یکی از مزیت های این روش است. در کل بعد از انجام تزریق ژل، کمی ورم، قرمزی، کبودی و درد به وجود می آید. البته این موارد برای تمام مردم نیستند. ممکن است در یک فرد فقط کبودی به وجود بیاید. این به خود شما وابسته است. همچنین باید بدانید که این عوارض، به هیچ وجه مداوم و همیشگی نیستند. بلکه طی چند روز از بین خواهند رفت. بنابراین نباید نگران عوارض بعد از این روش باشید.

زیبایی بینی بدون جراحی

سوالات متداول درباره این روش

آیا پس از عمل، نیازی به بستری شدن داریم؟

خیر به هیچ وجه. همان گونه که ذکر شد، این روش، یک روش زمان بر نمی باشد. بنابراین پس از انجام درمان، نیازی به بستری شدن ندارید. حتی نکته مهم این است که شما بعد از عمل می توانید بلافاصله به محل کار خود بروید. یعنی به استراحت خاصی هم نیازی نیست.

پزشک از کجا می فهمد که بینی ما را چگونه تغییر دهد؟

در واقع خود شما به طور کاملا مستقیم در شکل بینی نقش دارید. این پزشک نیست که شکل بینی را تعیین می کند. بلکه در طول درمان، مادام بر این که شما هوشیار هستید، یک آینه هم در اختیار دارید که برای تغییر شکل بینی خودتان، راهنمایی های لازم را به پزشک انجام دهید. بنابراین از شکل بینی نگران نباشید.

آیا این روش محدودیت خاصی دارد؟

خیر. محدودیت خاصی در این روش وجود ندارد. همچنین تمام افراد با هر سنی می توانند از این روش استفاده کنند. بنابراین نگران محدودیت سنی نباشید. همچنین از نظر بیماری ها و شرایط هم محدودیت خاصی وجود ندارد. چرا که در این روش کل بدن شما درگیر نیست. بلکه فقط بینی درگیر تزریق ژل است.

آیا آثار تزریق ژل، پس از تزریق به چشم می آید؟

نه خیر. این روش مانند عمل جراحی بینی نیست که باید روی بینی خود چسب بزنید. همچنین قرمزی مداوم ندارد که بسیار به چشم بیاید. بنابراین پس از عمل، کسی متوجه نخواهد شد که شما بینی خود را عمل کرده اید. البته مهارت و تجربه پزشک هم این به چشم نیامدن را بهتر خواهد کرد.

زیبایی بینی بدون جراحی به چه صورت می باشد؟

بنابراین زیبایی بینی بدون جراحی، جایگزین خوبی برای عمل بینی است. شما می توانید به راحتی از این روش استفاده کنید. این روش عوارض و درد زیادی هم ندارد. حتی شما بیهوش نخواهید شد. بنابراین عوارض دردناکی که در بعضی موارد به دلیل بیهوشی بوجود می آیند شما را تهدید نمی کند. از بهترین مزایای این روش، کم هزینه بودن آن است. روش زیبایی بینی بدون جراحی، 80 درصد ارزان تر از روش عمل بینی می باشد.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب