جوان سازی دست
03
ژانویه

جوان سازی دست، روش ها و هزینه ها

جوان سازی دست و از بین بردن لک‌های پوستی در کنار بازسازی حجم ازدست‌رفته دست‌ها است که معنا می‌یابد.
صورت و دستان هر فرد از مهم‌ترین اعضای بدن آن شخص است که در تمام فعالیت‌های روزانه به‌صورت مستمر حضور دارد. شستن ظرف‌ها، استفاده از شوینده‌ها، فعالیت‌های روزانه، حضور در بیرون از خانه و در معرض آفتاب قرار گرفتن، همه از عوامل آسیب‌های پوستی شدید به دست‌ها و صورت می‌باشند. همچنین افزایش سن نیز می‌تواند با نازک شدن پوست همراه باشد. بیشتر بانوان با استفاده از کرم‌های بهداشتی آرایشی و یا انجام پروتز و دیگر عمل‌های موجود، از بیشتر شدن این روند در صورت خود جلوگیری می‌کنند و سعی در پنهان کردن آسیب‌های پوستی صورت خود می‌باشند؛ اما دست‌ها تقریباً همیشه فراموش‌شده هستند. بااینکه می‌توان دست‌ها را پس از صورت، از تأثیرگذارترین اعضای بدن در بیان سن و سلامت جسمی فرد دانست.

افزایش سن و دیگر آسیب‌های پوستی می‌تواند به ایجاد لک‌های پوستی، نازک شدن پوست و درنتیجه دیده شدن رگ‌ها و تاندون‌ها و … بر روی دست‌ها منجر شود. امروزه برای حل این مشکل و جوان‌سازی دوباره پوست دست و انگشتان و بخشیدن ظاهری مناسب به آن‌ها، روش‌های مختلفی به کار می‌رود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع روش‌های جوان سازی دست و انگشتان

در جوان‌سازی پوست باید به این مسئله توجه داشت که از بین بردن لک‌های پوستی در کنار بازسازی حجم ازدست‌رفته دست‌ها است که معنا می‌یابد. برای انجام این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که گاهی برای گرفتن نتیجه بهتر نیاز به انجام دو روش همراه یکدیگر و یا تکرار دوره‌ای آن‌ها است.

استفاده از کرم‌ها در جوان سازی دست

استفاده از کرم‌های رتین – آ و لایه‌بردارهای شیمیایی، می‌تواند با تحریک پوست، به بازسازی حجم ازدست‌رفته دست‌ها کمک کند و درعین‌حال لک‌های پیری را پاک نماید.

جوان‌سازی دست با میکرودرم

میکرودرم ابریژن نیز به‌عنوان یکی از روش‌های ساده و کارآمد در درمان هرگونه لک‌های پوستی و ضایعات واردشده به پوست، می‌تواند در جوان‌سازی و بازسازی حجم ازدست‌رفته دست‌ها کمک بسیاری کند.
با کمک روش میکرودرم ابریژن می‌توان موارد ریز را درمان کرد
روش میکرودرم ابریژن کلیه خطوط ریز و حتی زخم‌های جزئی دست را از بین می‌برد
همچنین به کمک این روش کلیه لک‌های پیری که در اثر کهولت و یا قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید به وجود می‌آید را می‌توان از بین برد.
دانه‌های سرسیاه و سفید و همچنین کلیه علائم پیری به روش میکرودرم ابریژن قابل‌درمان هستند.

جوانسازی دست

جوان سازی دست با فتوتراپی

نورهای حاصل از روش‌های LED (فتوتراپی) و IPL می‌توانند با تحریک پوست، آن را وادار به ساخت کلاژن و بازسازی حجم ازدست‌رفته دست‌ها بکند. از طرفی با برخور‌د نور به سطح پوست آسیب‌دیده، لک‌های موجود بر روی پوست با جذب اشعه‌های نور، نابود می‌شوند و درنهایت فقط بافت‌های سالم پوستی باقی می‌مانند.

جوان‌سازی دست با تزریق ژل و چربی

تزریق ژل و یا چربی همیشه از مهم‌ترین روش‌های افزایش حجم چه در صورت و چه بر روی دست‌ها بوده است. در این عمل با تزریق ژل و یا چربی (چربی طبیعی لیپوساکشن شده از بدن خود فرد) می‌توان حجم ازدست‌رفته دست‌ها را بازگرداند. در این عمل که به‌صورت سرپایی انجام می‌شود، دوره درمان بسیار کوتاه است و پس از عمل فرد قادر به انجام فعالیت‌های روزمره است. از طرفی، تزریق چربی، به دلیل جذب چربی توسط بدن، بهتر است بعد از 3 تا 6 ماه تکرار شود تا بهترین نتیجه را به بار بیاورد. این روش ازلحاظ ماندگاری 3 تا 5 سال باقی خواهد ماند. در کنار تزریق ژل یا چربی، برای از بین بردن لک‌های موجود بر روی پوست نیز باید یکی از روش‌های یادشده اعمال گردد تا زیبایی و جوانی دست‌ها به‌صورت کامل به ارمغان بیاید.

جوان‌سازی دست با لیزر

درمان لک‌های پوستی پشت دست‌ها توسط لیزر نیز، یکی از همه‌گیرترین و جدیدترین روش‌های موجود برای جوان‌سازی پوست است. اشعه لیزر با از بین بردن لک‌های موجود می‌تواند ظاهری جوان به پوست ببخشد.

انتخاب روش مناسب برای جوان‌سازی پوست به بودجه فرد و تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد؛ اما نباید این مسئله را فراموش کرد که انجام هرکدام از این روش‌ها، به مراقبت‌های بعدازآن نیاز دارد و در این صورت است که می‌توان برای مدتی طولانی دستانی زیبا و جوان داشت.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب