جراحی پلک
03
ژانویه

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی | مزایا و هزینه بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می تواند تغییرات بسیاری را در چهره افراد مبتلا به افتادگی پلک بوجود آورد. از گذشته چشم‌ها نقش بسیار مهمی در بیان احساسات افراد و از جنبه‌های مهم زیبایی فرد به‌حساب می‌رفتند. حال چشمانی را تصور کنید که همیشه ظاهری خسته دارند و به دلیل بالا بودن حجم پوست اضافه پلک بالایی به‌خوبی قابل باز شدن نمی‌باشند. حال چشمانی را تصور کنید که همیشه ظاهری خسته دارند و به دلیل بالا بودن حجم پوست اضافه پلک بالایی به‌خوبی قابل باز شدن نمی‌باشند

سست شدن پوست پلک‌ها و افزایش پف زیر چشم‌ها به دلیل بالا رفتن سن، چین‌وچروک‌های زیر چشم و تمام مسائلی که به هر دلیلی باعث افتادگی پلک‌های شما و پف زیر چشم‌های شما می‌شود و می‌تواند چشمانتان را همیشه خسته و پژمرده نشان دهند، با بلفاروپلاستی قابل‌درمان است.

البته باید به این مسئله توجه داشت که گاهی پف زیر چشم به دلیل بیماری‌هایی همچون کم‌کاری یا پرکاری تیروئید فرد است که مطمئناً با بلفاروپلاستی نمی‌توان به آن کمکی کرد. در این موارد باید با درمان بیماری اصلی به رفع پف زیر چشم بر خواست.

گاهی افتادگی پلک بالایی به حدی زیاد است که مانعی برای دید فرد به‌حساب می‌آید. در این موارد انجام جراحی پلک از بهترین راهکارهای برگرداندن دید قبلی به فرد است.

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چگونه انجام میشود؟

جراحی پلک یا  بلفاروپلاستی، با برداشتن قسمتی از پوست اضافه پلک بالایی می‌توان مشکل افتادگی پلک را حل کرد. همچنین با برداشتن پوست اضافه زیر چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده در زیر چشم و به وجود آورنده پف زیر چشم، می‌توان چشمانی با طراوت برای فرد به ارمغان آورد.

پلکسر رفع افتادگی پلک و رفع چروک دور چشم و لیفت بدون جراحی

در جراحی پلک برش‌ها از خط پلک (در جراحی پلک بالایی) و از محل رویش مژه‌ها (در زیر چشم) زده می‌شود. با مشخص کردن پوست اضافه در بالای چشم و خالی کردن چربی‌های جمع شده زیر چشم و مشخص کردن پوست اضافه در زیر چشم، پوست اضافه برداشته می‌شود چربی‌های جمع شده زیرپوست خالی می‌شوند. بعد از اتمام عمل، بخیه‌های ریزی در محل عمل زده می‌شود تا کمترین رد ممکن باقی بماند که البته در بیشتر موارد هیچ ردی پس از عمل باقی نمی‌ماند. گاهی برای رفع پف زیر چشم فقط خالی کردن چربی کافی است و نیازی به برداشتن پوست اضافه نیست. در این موارد برش‌های اصلی ایجاد می‌شوند و چربی‌های جمع شده خارج می‌شوند.

پس از پایان جراحی پلک بیمار باکمی تاری دید مواجه است و تا چند روز ممکن است نتواند پلک خود را کامل ببندد. این مشکلات بعد از مدتی از بین می‌روند و بهبودی کامل برای فرد به دست می‌آید. در روزهای اول نیز استفاده از کمپرس سرد و قطره‌های اشک مصنوعی به‌شدت توصیه می‌شود. چراکه به دلیل بسته نشدن کامل چشم‌ها، خشکی چشم یکی از مشکلاتی است که فرد با آن در روزهای اول روبه‌روست. همچنین باید با مواد استریل زخم‌ها را شست‌وشو داد تا از عفونت زخم‌ها جلوگیری کرد و دوره درمان را تسریع بخشید. بعد از دو سه روز می‌توان از آب جوشانده شده نیز به‌جای استریل استفاده کرد.

متقاضیان جراحی پلک باید در نظر داشته باشند که این عمل مستقیماً با چشم و نواحی اطراف این عضو حساس سروکار دارد؛ بنابراین در انتخاب پزشک متخصص باید تحقیقات لازم را به عمل آورد تا خدایی نکرده با عوارض جانبی این عمل مواجه نشد. عوارض جانبی عمل را می‌توان عفونت چشم، کاهش بینایی در اثر خونریزی، دوبینی در بعضی از موارد، قرارگیری پلک در جای نامناسب، آشکار بودن خط بخیه و … نام برد.

پلکسر رفع افتادگی پلک و رفع چروک دور چشم و لیفت بدون جراحی

هزینه و قیمت جراحی پلک

هزینه بلفاروپلاستی پلک 1میلیون و 200 هزار تومان می باشد.

هزینه جراحی زیبایی پلک بسته به شرایط مختلف و نوع تکنیک استفاده‌شده متفاوت است. باید توجه داشت که هزینه روش درمانی جراحی پلک بیشتر از سایر جراحی‌های پلک نیست.
ازجمله دلایل جراحی زیبایی پلک، درمان پف پلک بالا و پلک پایین است. به کمک این روش می‌توان افتادگی پلک را نیز رفع کرد.
عمل جراحی بالا کشیدن پلک بالایی و برداشتن پف زیر چشم در زیبایی و جوان‌سازی پلک‌ها تأثیر بسزایی دارد.
روشهای غیرجراحی نیز برای رفع افتادگی پلک وجود دارد که بهتربن آنها در حال حاضز پلکسر یا بلفاروپلاستی بدون جراحی است.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب