شنبه تا پنج شنبه: ۰۸:۰۰ الی ۲۱:۰۰
contact@iranskincenter.com
تزریق ژل
27
ژانویه

تزریق ژل | هزینه تزریق ژل ، ماندگاری و عوارض تزریق ژل

امتیازدهی: 3.3/5. (3 رای)
منتظر بمانید ...

چروک شدن بدن انسان، مخصوصا صورت، یکی از موارد بسیار مبرهن و واضح در بین انسان ها است که برای هر کسی اتفاق خواهد افتاد. چین و چروک هایی که در بدن انسان، مخصوصا در صورت در طی گذشت زمان به وجود می آیند، باعث پیر و بی نشاط جلوه دادن انسان ها می شود و همچنین از زیبایی انسان می کاهد. امروزه برای جلوگیری از این امر (چین و چروک) راه هایی مانند تزریق ژل به وجود آمده اند که می توانند این مشکل را برطرف سازند.

همچنین موضوع لیزر موهای زائد: هزینه ها و عوارض را نیز  از دست ندهید

تزریق ژل چیست؟

همان گونه که ذکر شد، برای درمان چین و چروک صورت، راه کار هایی وجود دارند که یکی از آنها تزریق ژل است. در این روش، انواعی از ژل ها به زیر پوست تزریق می شوند که بافت ها را پر کرده و سبب از بین رفتن چروک ها می شوند. این عمل را می توانید با اجسام دیگر هم انجام دهید تا کاملا متوجه نحوه کار این روش شوید. اگر روی یک کیسه نایلونی، چروک بیاندازید و سپس درون آن را با آب پر کنید، متوجه این روش خواهید شد.
تزریق ژل چگونه است؟

ژل چیست؟

 همانطور که در مطالب قبلی نیز ذکر شد و از نام ژل ها نیز بر می آید، ژل ها موادی هستند که به بین بافت ها رفته و فاصله بین آنها را پر می کنند. در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک ها می شوند. اگر در یک کیسه نایلونی آب بریزید، چروک های سطح آن از بین می رود. در این جا آب همان ژل و کیسه نیز همان پوست است.

انواع مختلف ژل ها

ژل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام نیز بسته به نوع خودش، کاربرد متفاوتی دارد. به طور کلی می توان ژل ها را به سه دسته تقسیم کرد:

ژل های قابل جذب

این نوع ژل ها از جنس مولکول های خود بدن هستند و میتوانند بر روی پوست جذب شوند.

ژل های دیر جذب

ژل رادیس (Radiesse) و کپتیکو (Captique) ، از ژل های دیر جذب هستند. این نوع ژل ها باعث تحریک بافت سازی می شوند و در طی 1 تا 5 سال عمل خواهند کرد. اشکال این نوع ژل ها (ژل های دیر جذب) این است که باعث گلوله شدن زیر پوست می شوند.

ژل های غیر قابل جذب

این نوع ژل ها غیر قابل جذب در پوست بوده و به هیچ وجه جذب پوست نمی شوند. ژل های آرتکل و آکوآمید از این گونه ژل ها هستند. برای استفاده از این گونه ژل ها باید آن ها را به پوست تزریق کرد. البته نمی توان این گونه ژل ها را به خود پوست تزریق کرد و این یکی از معایب این گونه ژل هاست. در ضمن، ژل های غیر قابل جذب، در طی زمان بیشتری اثر میکنند (حدود 3 تا 5 سال) . این ژل ها توانایی گلوله شدن زیر پوست را نیز دارند که از معایب محسوب می شود؛ یعنی می توان پس از مدتی، آنها را در زیر پوست لمس کرد.

تزریق ژل برای چه کسانی مناسب است؟

مطمئنا بهتر این است که هیچ گونه ژلی را به پوست خود تزریق نکنید، اما اگر شرایط زیر را دارید، تزریق ژل می تواند برای شما مناسب باشد:

 • اگر چین و چروک بسیاری در صورت خود دارید و این، در بعضی از مواقع مانند خندیدن باعث پنهان شدن و دیده نشدن چشم ها و دیگر اعضا می شود.
 • اگر سن بسیار کمی دارید ولی چین و چروک بسیاری در صورت شما مشاهده می شود.
 • اگر لب های بسیار کوچکی دارید و این، هنگام خندیدن باعث دیده نشدن آنها می شود.
 • اگر در هر صورت دوست دارید که زیباتر و یا جوان تر به نظر بیایید.
لک صورت و انواع روش های درمان لک پوست و هزینه ها

مزایای تزریق ژل چیست؟

مزایای تزریق ژل

برای از بین بردن چین و چروک، می توانید از چند روش کمک بگیرید. یکی از آنها تزریق ژل و دیگری تزریق چربی است. در کل تزریق چربی، به مراتب بهتر از تزریق ژل است چون چربی در نقاط زیادی از بدن نیز وجود دارد و شیمایی نیست که همین باعث می شود  که عوارض کمتری داشته باشد. اما از مزایای تزریق ژل نسبت به چربی این است که ژل، تورم و درد زیادی را به همراه ندارد. همچنین چون ژل ها آماده هستند، نیازی نیست که به اتاق عمل بروید و می توان به صورت سرپایی ژل را تزریق کرد.

در چه نواحی از صورت و بدن میتوان از ژل استفاده کرد؟

در بیشتر نواحی از بدن و مخصوصا صورت که دارای چروک هستند و یا پتانسیل چروک شدن را دارند، می توان از ژل ها استفاده کرد. اما بیشتر از ژل ها در نواحی : خط های پیشانی، خط اخم، گودی زیر چشم ها، خطوط پشت لب، خط خنده، خطوط کنار چشم، زاویه فکی و خطوط اطراف دهان استفاده کرد.

همچنین از انواع ژل ها برای افزایش حجم لب ها، فرم دهی ابروها، برجسته کردن گونه، عقب رفتن چانه و … هم استفاده می شود.

محل های تزریق ژل در بدن

روش انجام و مراحل عمل تزریق ژل

 ژلی که به بدن تزریق می شود، جایگزین کلاژن و هیالورونیک، دو ماده طبیعی در پوست می شود که از این طریق، حجم از دست رفته در پوست باز می گردد.

تزریق ژل، بر عکس تزریق چربی، بدون درد و به سرعت انجام می گیرد و برای این کار نیازی به اناق عمل نیست.

تزریق ژل به وسیله یک پزشک متخصص انجام می گیرد. ابتدا آماده سازی های معمول انجام شده، و سپس ژل از طریق سرنگ و وسایلی از این دست به پوست تزریق می شود. البته این مورد درباره ژل های غیر قابل جذب بوده و ژل های قابل جذب، نیازی به تزریق ندارند و می توانند به راحتی جذب پوست شوند.

کاربردهای تزریق ژل

 احتمالا تا این جای این مطلب، کاربرد های تزریق کردن  ژل را فهمیده اید. یکی از مهم ترین کاربرد های تزریق ژل، که بیش از 90 درصد افراد، برای این کاربرد، تزریق را انجام می دهند، از بین بردن چین و چرو ک های سطح پوست است. یکی دیگر از کاربرد های تزریق کردن ژل، حجم دادن و حجیم کردن بعضی از اعضا است. اگر لب های کوچکی دارید می توانید از ژل ها بهره بگیرید. همچنین ژل ها به حجیم کردن چانه، برجستگی گونه و پر کردن گودی زیر چشم نیز کمک می کنند. در ادامه، بیشتر به کاربرد های تزریق ژل خواهیم پرداخت.

از بین بردن چین و چروک با تزریق ژل

 اکثریت قریب به اتفاق مردمی که خواستار تزریق کردن ژل هستند، برای از بین بردن چین و چروک، اقدام به این کار می کنند و دیگر کاربرد های آن را نمی دانند. از کاربرد های اساسی و معروف تزریق ژل، از بین بردن چین و چروک، به خصوص چین و چروک صورت است.

ابتدا باید بدانید که دلیل چین و چروک چیست. وقتی در طی گذشت زمان و افزایش سن، بین بافت ها فاصله ایجاد می شود یا در برخی مواقع، فاصله کم تر می شود، چین و چروک در آن اندام که بیشتر صورت یا دست است به وجود می آید. در برخی موارد دیگر نیز، پس از گذشت زمان و افزایش سن، حجم بافت ها کم می شود، یا حتی در صورت رژیم های نادرست، به طور ناگهانی قسمت بسیار زیادی از چربی بدن کم می شود، به دلیل کمبود و خالی بودن زیر پوست، پوست به حالت چروکیده در می آید که برای خانم ها و آقایان که دچار این عارضه و به وجود آمدن چین و چروک می شوند، مناسب نیست و از زیبایی می کاهد.

وقتی شما تزریق ژل را انجام می دهید، ژل تزریق شده به میان بافت ها می رود و فاصله خالی آنها را که باعث به وجود آمدن چین و چروک شده را پر  می کند. به همین دلیل چین و چروک ها از بین می روند.

تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل چیست؟

در حالتی دیگر، ژل تزریق شده سبب پر شدن فاصله خالی زیر پوست شده و به همین دلیل، چین و چروک ها را از بین می برد.

تزریق ژل در لب

 یکی دیگر از کاربرد های تزریق کردن ژل به صورت، بزرگ کردن لب می باشد. بعضی از افراد لب های بسیار کوچکی دارند و به همین دلیل هنگام خندیدن، لب های آن ها دیده نمی شود و از زیبایی آن ها می کاهد. همچنین لب ها بخشی از زیبایی صورت ما هستند که نبود و یا کوچک بودن آن ها، انسان را به صورت ناقص نشان می دهند که این اصلا خوشایند نیست. البته در هنگام تزریق یک نوع ژل به لب، باید مراقب باشید که لب های شما خیلی بزرگ نشوند.

روش ها و مطالب تزریق ژل

تزریق ژل در گونه

یکی دیگر از موارد استفاده ژل ها، تزریق انواعی از ژل به گونه برای حجیم تر کردن آن می باشد. در برخی از شرایط، کم کردن سریع وزن که با شیب بسیار تندی همراه است، و یا عوامل دیگر، سبب کوچک شدن گونه ها می شود. اگر گونه ها کوچک بشوند، یا باعث ایجاد چین و چروک های بسیار ناخوشایند می شود؛ یا استخوان زیر گونه را به طور ناخوشایندی نمایان می کند که باعث کاهش زیبایی صورت خواهد شد. در این موارد، می توان از تزریق ژل به گونه استفاده کرد. هنگام انجام عمل تزریق ژل ها به گونه، باید مراقب بود که ژل در زیر پوست تشکیل گلوله انجام ندهد که باعث لمس شدن و دیده شدن یک نا همواری در سطح پوست است.

زیبایی بینی با تزریق ژل

همان طور که می دانید، امروزه، انجام انواع عمل های زیبایی بر روی بینی بسیار شایع است و افرادی که یک پول چند میلیونی به دست می آورند، به فکر عمل بینی می افتند! بزرگی بینی خیلی شایع تر از کوچک بودن آن است و افراد بیشتر به دنبال انجام عمل زیبایی برای کوچک تر کردن بینی خود هستند (که در برخی از موارد تغییری حاصل نمی شود!) .

اما کوچک بودن بینی نیز وجود دارد و برخی از افراد به دلیل کوچکی بینی خود به دنبال بزرگ کردن آن هستند. برای این کار (بزرگ تر کردن بینی) ، دو روش وجود دارد: تزریق چربی و یا ژل. تزریق چربی، درد بیشتری را به همراه دارد و همچنین به اتاق عمل نیز نیاز دارد؛ اما تزریق کردن ژل، هم بدون نیاز به اتاق عمل صورت می گیرد و هم از آن به عنوان روش بی درد یاد می شود. بنابراین می توانید از ژل ها برای زیبایی بینی نیز استفاده کنید. اما باید بسیار مواظب باشید که بیش از حد ژل تزریق نکنید تا دوباره مجبور نباشید که بینی خود را کوچک کنید!

تزریق ژل در چانه

یکی از موارد بسیار شایع در بین مردم، عقب رفتگی چانه است که باعث جلو دیده شدن قسمت پایینی بینی و یا بیرون بودن دندان های بالایی می شود (به اصطلاح انسان شبیه به خرگوش می شود!) . برای درمان این عارضه، باید چانه کمی جلوتر بیاید. این عمل با تزریق ژل امکان پذیر است. تزریق کردن ژل در چانه، یکی از موارد مورد استفاده و رایج استفاده از ژل ها است.

عوارض تزریق ژل

چون ژل ها نوعی از مواد شیمیایی هستند و قابلیت تولید شدن در طبیعت و به صورت طبیعی را ندارند، مطمئنا عوارضی دارند. البته، تجربه نشان می دهد که بدن انسان، واکنش بسیار کمی را به ژل ها نشان می دهد. البته اگر می خواهید که واکنش بدنتان را به ژل ها و عوارض آنها را کاهش دهید و به حداقل برسانید، باید از ژل های استاندارد موجود در بازار استفاده کنید. برخی از افراد به دلیل ارزان قیمت بودن، ژل های غیر استاندارد موجود در بازار را خریداری کرده و بدون توجه به عوارض، آنها را مصرف می کنند. به هیچ وجه از ژل های بی کیفیت چینی استفاده نکنید! این ژل ها عوارض چون نکروز(بافت‌مردگی)،فعال کردن سیستم ایمنی بدن،تورم و … در بر دارد. باید این نکته را بدانید که سلامتی شما، مهم تر از پول شماست. همچنین از عوارض موقتی تزریق کردن ژل ها، ورم کردن و درد است که پس از چندین روز برطرف خواهد شد.

مطالب و نکاتی درباره تزریق ژل

آیا ماندگاری تزریق ژل دایمی است؟

خیر. در واقع هیچ نوع ژلی وجود ندارد که پس از تزریق، برای همیشه و تا آخر عمر در بدن باقی بماند. دلیل این موضوع هم این است که بدن ژل ها را به مرور زمان تجزیه می کند و باعث از بین رفتن ژل ها می شود. البته ماندگاری ژل، به نوع ژل مورد استفاده شما بستگی دارد. این زمان از 6 ماه آغاز می شود و تا 5 سال یا حتی بیشتر ادامه دارد. بنابراین بهتر است که ژلی که تزریق خواهید کرد، ماندگاری زیادی داشته باشد که به سرعت از بین نرود.

رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور

هزینه و قیمت تزریق ژل

 • ژل هایلوکرپ آلمان 150
 • ژل اسکین فیل ایتالیا 150
 • ژل هایومکس سوییس 120
 • ژل ریانژل 145
 • ژل هایمکس 140
 • ژل روفیل 270
 • ژل پرفکتا 370
 • ژل ژوبیدرم 750
 • ژل النا 550
 • ژل مسترتریت 230
 • ژل پرنسس 350
 • ژل سوفیدرم آلمان 150
 • ژل ریان کره 150
 • ژل مستر تریت آمریکایی 250

این ژلها مخصوص لب ، خط خنده ، خط اخم ، گونه گذاری ، زاویه سازی فک و حجیم سازی چانه میباشند.

قیمت هر سی سی برای نواحی مختلف (تومان )
لب:  300
چانه؛ گونه، خط خنده، زاویه فک: 150
زیر چشم: 370
ماندگاری واقعی 6 تا بیش از 12 ماه (در افراد مختلف متفاوت)

 هزینه تزریق ژل شما، به نوع ژل تزریقی و همچنین نوع و تعداد سرنگ های مورد استفاده برای تزریق بستگی دارد. دستمزد این کار بسیار بالا نیست. نوعی از ژل های بسیار بی کیفیت در بازار وجود دارند که با قیمت بسیار نازل به فروش می رسند! به هیچ وجه از این نوع ژل های بی کیفیت استفاده نکنید چون مطمئنا عوارضی دارند. این را بدانید که هیچ چیزی بی دلیل ارزان نمی شود. در عین حال این موضوع نیز مهم است که سلامتی شما مهم تر از پول شماست.

سایر روشهای جایگزین برای تزریق ژل

 یکی دیگر از روش ها که به جای ژل مورد استفاده است، تزریق چربی است. چربی ، چون یک ماده طبیعی است، عوارض زیادی ندارد اما برای تزریق به اتاق عمل نیاز دارد. همچنین تزریق چربی، نسبت به تزریق ژل، درد بیشتری به همراه دارد و ممکن است باعث ورم کردن نیز بشود.

علاوه بر این، در برخی مکان ها، بعضی پر کننده ها نیز به فروش می رسد که عوارض زیادی بسته به نوع آنها دارد.

نکات و مراقبت های تزریق ژل

نکاتی که بعد از تزریق ژل باید انجام داد

پس از تزریق کردن ژل، عواملی مانند ورم، کبودی و یا بی حسی به وجود می آیند که موقتی بوده و با استراحت و گذشت زمان، قابل حل شدن است.

علاوه بر این موارد، پس از تزریق، حرف زدن، خندیدن و مواردی از این دست برای بیمار سخت و غیر قابل انجام است که پس از مدتی حل خواهد شد. به طور معمول، افراد پس از یک هفته می توانند کار های روز مره خود را انجام دهند و به شغل خود برگردند. علاوه بر این ، بهتر این است که جانب احتیاط را نگه دارید و برای مدت حدود سه هفته، از انجام دادن فعالیت های بسیار سنگین و سخت خودداری کنید. همچنین برای خوردن غذا نیز باید از رژیم غذایی شامل مواد نرم استفاده شود، تا بیمار به ندرت به بهبودی کامل دست یابد.

همچنین بخوانید: برداشتن خال صورت

بهبودی پس از تزریق ژل

به طور معمول، افراد پس از یک هفته می توانند به بهبودی دست یابند، و به کار های روزمره و شغل خویش بازگردند. همچنین افراد در مدت یک هفته قادرند که به خوبی صحبت کنند و حتی بخندند. اما باید به این نکته توجه کرد که تا مدت سه هفته نباید فعالیت های سخت که به نقطه تزریق شده فشار می آورند را انجام داد.

نتایج

در کل، نتایج تزریق ژل موقتی هستند و برای مدت محدودی شامل چند ماه تا چند سال طول می کشند. به همین دلیل باید از جلسات درمانی متعدد استفاده کرد.

منابع:
https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-lip-augmentation#1
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4645142/

میزان رضایت100%

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید.

۲۸۴۲۴۱۰۳ همه روزه از ۷ صبح تا ۱۰ شب

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

پرطرفدارترین ها

بوتاکس
بوتاکس | بوتاکس چیست ، هزینه تزریق بوتاکس و تاثیر آن در جوانسازی پوست
میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ چیست | مزایا ، عوارض و هزینه میکرونیدلینگ
جوانسازی پوست
جوانسازی پوست | روش های جوانسازی پوست صورت و بدن و هزینه ها
تزریق چربی
تزریق چربی | هزینه و عوارض تزریق چربی در صورت و لب و گونه
همه چیز درباره لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد ، هزینه از بین بردن موهای زائد و مزایا و عوارض آن

2 پاسخ

 1. mehrshad

  در بیشتر نواحی از بدن و مخصوصا صورت که دارای چروک هستند و یا پتانسیل چروک شدن را دارند، می توان از ژل ها استفاده کرد.

 2. mehrshad

  در واقع هیچ نوع ژلی وجود ندارد که پس از تزریق، برای همیشه و تا آخر عمر در بدن باقی بماند

پاسخ دهید