چال گونه
06
اکتبر

چال گونه و چال خنده هزینه و قیمت عمل

چال گونه که در زمان لبخند ظاهر می‌شود از خواسته‌های افراد زیادی است. این موضوع علاوه بر زیبایی، به دلیل تصوری است که برخی مردم اعتقاددارند که افراد با چال گونه بخت و اقبال بلندتری دارند. ولی درواقع باید بدانیم کسانی که به‌صورت مادرزادی دارای چال گونه هستند، درواقع دارای یک معلولیت عضلانی بر روی صورت و عضلات گونه خود هستند که به‌صورت یک معیار زیبایی نمود پیداکرده است.

همه‌ی ما کسانی را دیده‌ایم که هنگام لبخند زدن بر روی گونه‌هایشان چال کوچکی دیده می‌شود. این افراد غالباً به دلیل چال ایجادشده بر روی صورتشان، چهره‌های جذابی دارند.امروزه ایجاد چال خنده بر روی هر صورتی با انجام عمل جراحی ممکن شده است. در ادامه به توضیح این نوع جراحی و مراقبت‌هایی که لازم است برای گرفتن نتیجه بهتر انجام داد، خواهیم پرداخت.

مشاوره

مهم‌ترین چیز برای کسانی که برای ایجاد چال گونه یا چال لبخند مراجعه می‌کنند، اطلاع از نتیجه کار است. برای حل این مشکل، پزشکان متخصص با نرم‌افزارهای شبیه‌سازی، نتیجه را به‌صورت تقریبی به متقاضی نشان می‌دهند تا آن شخص بتواند در مورد میزان عمق چال موردنظر خود و مکان قرارگیری آن بر روی صورت خود بادید بازتری  تصمیم‌گیری کند.

چال گونه

مراقبت‌های قبل از عمل چاله گونه

قبل از انجام عمل جراحی به شخص گفته می‌شود که تا 6 ساعت قبل از عمل از خوردن هر چیزی جلوگیری کند. همچنین به مدت دو هفته قبل از عمل و بعدازآن از استعمال دخانیات و مصرف الکل جلوگیری کند.

همچنین در روز مراجعه، شخص باید استحمام کند و به مدت یک هفته بعد از عمل از مصرف داروهایی همچون استامینوفن که موجب رقیق شدن خون می‌شود، پرهیز کند. همچنین رعایت موارد سلامت دهان طی یک هفته قبل از عمل و یک هفته بعد از آن، برای جلوگیری از ایجاد عفونت‌های داخلی لثه، دهان و دندان، بسیار تأکید می‌شود.

رضایت100%

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید.

۲۸۴۲۴۱۰۴ همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب

روش  انجام عمل چال خنده

عمل چال گونه به‌صورت سرپایی و در مدت حدود 20 دقیقه انجام می‌گیرد. غالباً این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، اما در صورت تقاضای فرد تحت عمل، می‌توان از متخصص بیهوشی برای انجام بیهوشی کامل بر روی فرد بهره برد.

در این عمل با برش دهان و ماهیچه گونه از داخل و برداشتن قسمتی از ماهیچه صورت، متناسب با عمق و گردی تأییدشده از طرف بیمار در جلسات مشاوره، و بخیه زدن دوباره قسمت بریده‌شده و به داخل کشیدن پوست صورت توسط بخیه‌های جذبی، بدون آنکه بر روی صورت نشانه‌ای از رد بخیه و یا برش جراحی باقی بماند، چال گونه بر روی صورت فرد ایجاد می‌شود.

این چال در روزهای ابتدایی و گاهی چند هفته، به‌صورت دائمی بر روی صورت فرد قابل‌مشاهده است؛ اما پس از گذشت این مدت و بازسازی ماهیچه‌های صورت به‌صورت طبیعی و طی متابولیسم بدن، این چال فقط در زمان خنده بر روی صورت قابل‌مشاهده است و ظاهری طبیعی‌تر به خود می‌گیرد.

دوران ریکاوری و بهبودی بعد از عمل چال گونه

پس از عمل کمی کبودی و ورم در ناحیه عمل قابل‌مشاهده است که با کمپرس سرد و به‌مرور زمان از بین می‌رود. در ساعات اولیه اول پیشنهاد می‌شود که از غذاهای نرم استفاده شود. همچنین مصرف آنتی‌بیوتیک نیز برای جلوگیری از ایجاد عفونت می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

در مواردی برای کاهش درد بیمار مسکن برای فرد تجویز می‌شود. در این موارد از مصرف مسکن بدون مشورت پزشک باید پرهیز کرد. چراکه برخی از مسکن‌ها با رقیق کردن خون باعث خونریزی و درنتیجه عواقب بعدی آن پس از جراحی می‌شوند.

هزینه و قیمت عمل چال گونه

هزینه این عمل متناسب با سطح موردنیاز به جراحی و عمق چال موردنظر فرد است. جهت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه عمل چال گونه تماس بگیرید.