مزولیپوتراپی
19
مه

مزولیپوتراپی |درمان چاقی موضعی با مزوتراپی

از مزوتراپی برای درمان چاقی موضعی در همه قسمتهای پوست میتوان استفاده نمود(مزولیپوتراپی). در روش مزولیپوتراپی مهم ترین نکته که بسیار حائز اهمیت است عمق تزریق مواد دارویی به پوست است به طوری که تزریق دارو علاوه بر افزایش گردش خون در ناحیه تزریق باعث افزایش سوخت و ساز نیز باشد و آب شدن و دفع چربی را به دنبال داشته باشد.

در روش مزولیپوتراپی به هیچ عنوان پزشک نباید از داروهای هورمونی استفاده کند.همچنین در صورتی که مهارت پزشک کافی و مناسب نباشد ممکن است فرد دچار شلی و افتادگی پوست در نواحی تزریق شود.البته باید به این نکته توجه داشت که به صورت اصولی مزولیپوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها،پوست را نیز محکم و سفت می‌کند ولی این نکته باید با سایر تزریق ها محقق شود که کاملا به تبحر پزشک و مواد مورد استفاده بستگی دارد.

نکات قابل توجه در مزولیپوتراپی

در صورتی که شما مزولیپوتراپی را برای لاغری در نظر دارید حتما بعد از چند جلسه مزولیپوتراپی از ورزش های موضعی سبک و ماساژ استفاده نمایید. رژیم غذایی مناسبی که بیشتر حاوی پروتئین باشد را در دستور کار خود قرار داده و پیاده روی روزانه را حتما انجام دهید.

بعد ازمزولیپوتراپی در ناحیه مزولیپوتراپی شده لباس تنگ نپوشید برای مثال اگر برای لاغری رانها مزولیپوتراپی کرده اید سعی کنید تا مدتی شلوارهای گشاد نخی بپوشید.در صورت استفاده از ساپورت و شلوار تنگ ممکن است تجمع دارو در یک قسمت و عدم پخش آن در بدن باعث دردناک شدن ناحیه مورد تزریق شود.

حتما بعد از انجام مزولیپوتراپی در طی روز 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا مواد حاصله از مزوتراپی بتوانند از بدن شما خارج شوند این کار به علنی شدن نتایج مزولیپوتراپی در جلسات اولیه کمک زیادی خواهد کرد.سعی کنید چندین جلسه قبل از مزولیپوتراپی مصرف مواد کافئین دار را محدود کنید.

سلولیت و درمان آن با مزوتراپی و درمان چاقی موضعی

به یاد داشته باشید که استفاده از مزوتراپی لاغری از هر نظر میتواند برای شما مفید باشد .این روش هزینه کمتری دارد,از دز دارویی بسیار کمتری در آن استفاده میشود و در نتیجه عوارض کمتری دارد.به بیهوشی نیاز ندارد و در نتیجه خطرات عمل جراحی را به دنبال ندارد. بعد از انجام مزولیپوتراپی دوره نقاهت وجود ندارد و فرد میتواند به راحتی فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

در مزولیپوتراپی  که برای درمان چاقی صورت میگیرد چربی ها به صورت مستقیم برداشته نمیشوند بلکه متابولیسم بدن و سلول‌ها تحریک می‌شوند و بدن به ‌طور طبیعی برای از بین بردن چربی‌ها شروع به فعالیت می‌کند بنابراین دستکاری فیزیکی زیادی بر بردن وارد نشده و خطرات رایج برداشتن چربی در این موارد دیده نمیشود.

مزوتزاپی و درمان چاقی و سلولیت

مزوتراپیست فرمول مخصوصی برای کاهش چربی در سلولیت، بهبود گردش خون و بافت پیوندی تخریب شده و در عین حال، صاف و هموار ساختن پوست به کار می برد. مزوتراپی می تواند سلولیت را در هر قسمتی از بدن درمان کند.با استفاده از مزوتراپی بعد از درمان به صورت قابل توجهی هموار شده و به ندرت سلولیت برگشت پذیر میگردد البته باید توجه داشت برای درمان کامل سلولیت فرد باید همه مراحل درمانی را انجام دهد که ممکن است به بیش از 10 جلسه درمان نیز نیاز باشد.

پزشکان به خوبی میدانند که لیپوساکشن تاثیری در درمان سلولیت ندارد. حتی در برخی موارد ممکن است استفاده از لیپوساکشن وضع ظاهری سلولیت را بدتر کرده و منجر به واضح تر شدن آن شود. مزوتراپی سلولیت را مستقیما درمان می کند، پوست را شفاف تر می کند و چربی را در مناطق تحت درمان کاهش میدهد. همچنین باعث شسته شدن چربی از بدن به جای ظهور آن در مکانی دیگر می شود که اغلب در لیپوساکشن رخ می دهد. نکته قابل توجه در رابطه با درمان چاقی با مزوتراپی کم عارضه بودن آن است.برای انجام مزوتراپی بیمار نیازی به بی هوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد و سایر عوارض عمل های جراحی نظیر آمبولی یا خطرات عفونتی برای مزوتراپی کمتر وجود دارد.

سلولیت و درمان آن با مزوتراپی و درمان چاقی موضعی

منبع : مرکز پوست ایران

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب