بهترین روش های رفع غبغب
13
مارس

رفع غبغب | روش های از بین بردن غبغب و هزینه ها

رفع غبغب دغدغه افرادی هست که به این مشکل دچار هستند .داشتن غبغب، ظاهری ناخوشایند به چهره افراد می‌دهد و باعث بوجود آمدن احساس چاقی، پیری یا غیرجذاب بودن کند. اما علت ایجاد غبغب چیست؟و راه های رفع غبغب چیست؟ دانستن علل ایجاد غبغب بسیار مهم است زیرا می‌توان بر اساس همین دانسته‌ها آن را از بین برد.

غبغب چیست؟

ممکن است به دلیل اضافه وزن یا بیماری های مختلف، برجستگی زیر چانه بوجود بیاید و یا به دلیل افزایش سن و از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست ناحیه زیر چانه شل شده و آویزان شود. اصطلاحا این حالت غبغب نامیده می شود علت ایجاد آن در افراد مختلف، متفاوت است.

افرادی که به طور ژنتیکی چاق هستند و صورت چاقی دارند ممکن است از همان کودکی هم غبغب داشته باشند. همچنین افرادی که در دوران بزرگسالی دچار افزایش وزن می شوند ،تجمع چربی در قسمت زیر چانه شان باعث بوجود آمدن غبغب می شود.

بیماری های مختلف نیز یکی از دلایل اشکال در توزیع چربی در نواحی مختلف بدن افراد می شود. قسمت زیر چانه یکی از نواحی بدن می باشد که گاها ممکن است چربی به طور غیرعادی در آن جمع شود و باعث ایجاد غبغب شود. از علل بوجود آمدن غبغب می توان به گردن کوتاه و چانه عقب اشاره کرد که درجاتی از تجمع چربی در زیر چانه بوجود می آورد در نتیجه فرد را دارای غبغبی برجسته می کند.

همیشه ورزش و کاهش وزن چربی های اضافی همه نواحی بدن را از بین نمی برد یکی از این نواحی غبغب می باشد. بوجود آمدن غبغب به لحاظ زیبایی تاثیری تا حدی ناخوشایند میگذارد. به همین علت برخی افراد به دنبال رفع غبغب خود هستند.

رفع دائمی غبغب با لیزر اسکالپشور

رفع غبغب چگونه است؟

راه های رفع غبغب

امروزه روش ها و دستگاه های مختلفی در حوزه پزشکی برای رفع غبغب وجود دارد مانند لیزر لیپولیز، مزوتراپی و لیفتینگ چانه و هایفوتراپی . در ادامه به توضیح درباره این روش ها می پردازیم.

رفع غبغب با لیفتینگ چانه

یکی از راه های از بین بردن غبغب، لیفتینگ چانه است. در این روش در قسمت جلو و پشت لاله گوش برش هایی ایجاد شده و سپس چربی های اضافی خارج می شود.
مدت زمان عمل لیفتینگ گردن یا چانه دو ساعت می باشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. و فرد همان روز مرخص می شود. پس از انجام لیفتینگ چانه یک بانداژ شل فورا روی ناحیه تخت عمل بسته می شود. این بانداژ را می توان دو روز پس از عمل لیفتینگ چانه جدا کرد.

کمی ورم و کبودی در ناحیه زیر چانه بوجود می آید که به خودی خود از بین می رود.زمان برداشتن بخیه ها یک هفته پس از درمان می باشد. بعد از برداشتن بخیه ها جای بخیه ها قرمز و ضخیم است، اما با گذشت زمان تورم و قرمزی پوست ناحیه عمل کمرنگ شده و به سختی قابل تشخیص است.بیمار نتیجه عمل لیفتینگ چانه خود را معمولا پس از سه ماه مشاهده می کند که این نتیجه دائمی است.

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ، یک روش ایمن است که با وادارکردن بافت‌های افتاده‌ی پوست به تولید کلاژن باعث لیفتینگ و کشیده شدن پوست می شود. در این روش نخ‌هایی نازک و قابل جذب (شبیه به آنچه در بخیه‌های پزشکی استفاده می‌شود) با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز در زیر پوست قرار می‌گیرند. این نخ‌های کاشته شده در زیر پوست، زخم‎‌های کوچکی را ایجاد می‌کنند که باعث تولید کلاژن و انقباض بافت بدن می‌شوند. پس از ۶ ماه این نخ‌ها جذب بدن شده و کلاژن‌های‌ جدیدی را به جای خود باقی می‌گذارند.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است

این عمل معمولاً با بی‌حسی موضعی و به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. عوارض جانبی این عمل کمی تورم و کبودی است که معمولا ظرف مدت ۲ تا ۳ روز از بین می رود و بیمار پس از آن قادر است به زندگی عادی خود بازگردد.

بیمار نتایج عمل لیفت با نخ را بعد از ۶ ماه و پس از تشکیل کلاژن اطراف نخ‌ها مشاهده میکند و نتیجه عمل تا ۲ الی ۳ سال پس از عمل ادامه خواهند داشت

درمان غبغب با استفاده از لیزر

استفاده از لیزر هم یکی دیگر از روش های غیر جراحی برای از بین بردن غبغب است. در این روش، لیزر که طول موج بالایی دارد به محل مورد نظر تابانده می شود. در نتیجه تابیده شدن لیزر، بافت زیر پوست تحریک شده و پوست شل، جوان می شود.

هایفوتراپی برای رفع غبغب

در روش هایفوتراپی(HIFU) یا امواج متمرکز اولتراسوند با شدت بالا، انرژی به طور متمرکز به لایه های زیرین پوست منتقل می شود و با افزایش کلاژن سازی در زیر پوست بهترین و ایمن ترین راه رفع غبغب به شمار می رود.نتیجه افزایش ساخت کلاژن علاوه بر از بین بردن غبغب باعث جوانسازی پوست هم می شود.

روش غیر‌جراحی و غیرتهاجمی هایفوتراپی ظرف یک دوره‌ی دو تا سه ماهه موجب رفع افتادگی پوست و تولید کلاژن در پوست می‌شود. هرچند روش هایفوتراپی را نمی‌توان جایگزین روش جراحی دانست اما این روش می‌تواند در درمان افتادگی خفیف پوست بسیار موثر و مفید باشد.

روش رفع غبغب

هزینه رفع غبغب

هزینه روش‌های اشاره شده برای رفع غبغب یکسان نیستند. به علاوه هزینه درمان غبغب به تعداد جلسه‌های مورد نیاز نیز بستگی دارد. متخصص هزینه دقیق درمان را در جلسه مشاوره اعلام می‌کند.

منبع: مرکز پوست ایران

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب

هایفوتراپی چیست؟ جوانسازی و لیفت پوست با هایفو