سلولیت
27
نوامبر

سلولیت و درمان آن با مزوتراپی و درمان چاقی موضعی

مزوتراپی فرمول مخصوصی برای کاهش چربی در سلولیت است همچنین جهت بهبود گردش خون و صاف و هموار ساختن پوست به کار می‌برد. مزوتراپی می‌تواند سلولیت را در هر قسمتی از بدن درمان کند. با استفاده از مزوتراپی پوست بعد از درمان به‌صورت قابل‌توجهی هموارشده و به‌ندرت سلولیت برگشت‌پذیر می‌گردد البته باید توجه داشت برای درمان کامل سلولیت فرد باید همه مراحل درمانی را انجام دهد که ممکن است به بیش از 10 جلسه درمان نیز نیاز باشد.

پزشکان به‌خوبی می‌دانند که لیپوساکشن تأثیری در درمان سلولیت ندارد. حتی در برخی موارد ممکن است استفاده از لیپوساکشن وضع ظاهری سلولیت را بدتر کرده و منجر به واضح‌تر شدن آن شود. مزوتراپی سلولیت را مستقیماً درمان می‌کند، پوست را شفاف‌تر می‌کند و چربی را در مناطق تحت درمان کاهش می‌دهد. همچنین باعث شسته شدن چربی از بدن به‌جای ظهور آن در مکانی دیگر می‌شود که اغلب در لیپوساکشن رخ می‌دهد. نکته قابل‌توجه در رابطه با درمان چاقی با مزوتراپی کم عارضه بودن آن است. برای انجام مزوتراپی بیمار نیازی به بی‌هوشی و بستری شدن در بیمارستان ندارد و سایر عوارض عمل‌های جراحی نظیر آمبولی یا خطرات عفونتی برای مزوتراپی کمتر وجود دارد. نتایج حاصله معمولاً در صورت رعایت ترکیبی از تمرینات ورزشی و رژیم غذائی مناسب، ماندگار است

کاندیداهای مناسب رفع و درمان سلولیت با مزوتراپی

شاید امروزه افراد مختلف با تخصص‌های گوناگون در حال انجام مزوتراپی باشند اما باید توجه داشت با توجه به حساسیت محل تزریق و عوارضی که نداشتن تخصص کافی بر فرد ایجاد می‌شود مزوتراپی باید توسط یک پزشک که دوره‌های مربوط را گذرانده انجام شود. پرستاران، دستیاران و پیراپزشکان، بدون حضور پزشک دوره‌دیده، مجاز به انجام مزوتراپی نیستند. درصورتی‌که فرد قبل از انجام مزوتراپی تحقیقات لازم را انجام داده باشد بهتر است با بیمارانی که این عمل را انجام داده‌اند نیز مشورتی انجام دهد. پزشک متبحر معمولاً درصد انتقاد پایینی داشته و عوارض سطحی عمل نیز در بیماران وی کمتر گزارش می‌شود.

مزولیپوتراپی |درمان چاقی موضعی با مزوتراپی

قبل از درمان سلولیت با مزوتراپی چه کنیم

قبل از انجام مزوتراپی ابتدا با پزشک خود به‌صورت کامل مشاوره کنید. در صورت مصرف هر نوع دارو پزشک را در جریان قرار دهید. بیماران قبل از جلسه درمانی، یک غذای سرشار از پروتئین میل کرده و از مصرف کافئین و سایر محرک‌ها پرهیز نمایند. در صورت امکان از پزشک بخواهید برای شما تست حساسیت پوستی انجام دهد. بعد از انجام مزوتراپی از انجام فعالیت‌های بسیار سنگین خودداری کنید. برای مثال بهتر است فرد تا 24 ساعت شنا نکند. همچنین استفاده از مواد آرایشی و استحمام نیز تا یک روز بعد از انجام مزوتراپی ممنوع است.

 درمان چاقی موضعی با مزوتراپی

از مزوتراپی برای درمان چاقی موضعی در همه قسمت‌های پوست می‌توان استفاده نمود. در این روش مهم‌ترین نکته که بسیار حائز اهمیت است عمق تزریق مواد دارویی به پوست است به‌طوری‌که تزریق دارو علاوه برافزایش گردش خون در ناحیه تزریق باعث افزایش سوخت‌وساز نیز باشد و آب شدن و دفع چربی را به دنبال داشته باشد. در این روش به‌هیچ‌عنوان پزشک نباید از داروهای هورمونی استفاده کند. همچنین درصورتی‌که مهارت پزشک کافی و مناسب نباشد ممکن است فرد دچار شلی و افتادگی پوست در نواحی تزریق شود. البته باید به این نکته توجه داشت که به‌صورت اصولی مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند ولی این نکته باید با سایر تزریق‌ها محقق شود که کاملاً به تبحر پزشک و مواد مورداستفاده بستگی دارد.

نکات قابل‌توجه در رفع و درمان سلولیت با مزوتراپی

درصورتی‌که شما مزوتراپی را برای لاغری در نظر دارید حتماً بعد از چند جلسه مزوتراپی از ورزش‌های موضعی سبک و ماساژ استفاده نمایید. رژیم غذایی مناسبی که بیشتر حاوی پروتئین باشد را در دستور کار خود قرار داده و پیاده‌روی روزانه را حتماً انجام دهید.

بعد از مزوتراپی در ناحیه مزوتراپی شده لباس تنگ نپوشید برای مثال اگر برای لاغری ران‌ها مزوتراپی کرده‌اید سعی کنید تا مدتی شلوارهای گشاد نخی بپوشید. در صورت استفاده از ساپورت و شلوار تنگ ممکن است تجمع دارو در یک قسمت و عدم پخش آن در بدن باعث دردناک شدن ناحیه مورد تزریق شود.

مزولیپوتراپی |درمان چاقی موضعی با مزوتراپی

حتماً بعد از انجام مزوتراپی در طی روز 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا مواد حاصله از مزوتراپی بتوانند از بدن شما خارج شوند این کار به علنی شدن نتایج مزوتراپی در جلسات اولیه کمک زیادی خواهد کرد. سعی کنید چندین جلسه قبل از مزوتراپی مصرف مواد کافئین دار را محدود کنید.

به یاد داشته باشید که استفاده از مزوتراپی از هر نظر می‌تواند برای شما مفید باشد. این روش هزینه کمتری دارد، از دز دارویی بسیار کمتری در آن استفاده می‌شود و درنتیجه عوارض کمتری دارد. به بیهوشی نیاز ندارد و درنتیجه خطرات عمل جراحی را به دنبال ندارد. بعد از انجام مزوتراپی دوره نقاهت وجود ندارد و فرد می‌تواند به‌راحتی فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد. در مزوتراپی که برای درمان چاقی صورت می‌گیرد چربی‌ها به‌صورت مستقیم برداشته نمی‌شوند بلکه متابولیسم بدن و سلول‌ها تحریک می‌شوند و بدن به‌طور طبیعی برای از بین بردن چربی‌ها شروع به فعالیت می‌کند بنابراین دست‌کاری فیزیکی زیادی بر بردن وارد نشده و خطرات رایج برداشتن چربی در این موارد دیده نمی‌شود

هزینه و قیمت درمان و رفع سلولیت با مزوتراپی

هزینه درمان سلولیت با توجه به شرایط هر فرد و میزان درمان مورد نیاز برای رفع مشکل متفاوت می باشد.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب