گونه گذاری
04
دسامبر

گونه گذاری و پروتزگونه با تزریق ژل و تزریق چربی

صورت انسان، مهم‌ترین بخش در زیبایی انسان است که می‌تواند حالات درونی او را به همگان نشان دهد. گونه به‌عنوان بخش مهمی در میانه صورت که می‌تواند در اولین نگاه دیده شود، باگذشت سن، افتاده‌تر می‌شود. گونه‌های حجیم نشان‌دهنده سلامت فرد و جوانی و طراوت پوست اوست.با افزایش فنّاوری، این امکان فراهم‌شده است که مشکلات موجود در صورت و مشکلاتی که به‌مرورزمان به وجود میایند، قابل‌تغییر و بازسازی باشند. گونه گذاری نیز یکی از این راهکارها برای برگرداندن طراوت جوانی به شخص است.

سه روش رایج گونه گذاری عبارتند از: روش تزریق ژل، روش تزریق چربی و روش استخوان گذاری.

انواع روش های پروتز گونه

گونه گذاری به روش تزریق چربی

تزریق چربی، به‌صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌گیرد. در این عمل از نسج نرم و مایعی برای ایجاد گونه در صورت فرد استفاده می‌شود. نرم بودن نسج، در صورت دقیق نبودن متخصص، می‌تواند مشکل نبود تقارن در گونه‌ها را ایجاد کند. همچنین این چربی تزریق‌شده، به‌مرورزمان، جذب بدن می‌شود که به همین دلیل نیز این روش را نمی‌توان یکی روش مطمئن دانست.

روش گونه گذاری با جراحی استخوان

گونه گذاری بااستخوان را می‌توان مختص کسانی دانست که درگذشته دچار شکستی گونه شده‌اند و در آن ناحیه به دلیل جوش خوردن اشتباهی استخوان، فرورفتگی به وجود آمده است. با برگرداندن استخوان به محل اصلی، می‌توان این فرورفتگی را جبران کرد.

گونه گذاری به روش تزریق ژل

تزریق ژل از تزریق چربی در ایجاد قرینگی رد گونه‌ها، مطمئن‌تر است. چراکه قوام پروتزها چیزی مابین استخوان و نسج است. یکی دیگر از مزیت‌های این‌گونه پروتزها، شکل و سایز مختلف آن‌هاست که می‌تواند هر سطحی که شخص مایل به پوشش آن توسط پروتز باشد (فقط گونه‌ها یا کف چشم و گودی پلک) را نیز پوشش دهند. همچنین این پروتزها به دلیل سختی و قوام بالایشان، کاملاً طبیعی و مشابه استخوان گونه هستند.

پروتز لب با تزریق چربی

شاید یکی از مزیت‌های روش تزریق ژل را بتوان دائمی بودن آن دانست. چراکه همچون نسخ به‌مرورزمان جذب نمی‌شود و موجب ایجاد عدم تقارن در صورت شخص نمی‌گردد.

مراحل انجام پروتز گونه به روش تزریق ژل

ارزیابی صورت و علامت‌گذاری:

با ارزیابی شکل صورت و رنگ‌دانه‌های پوست و نواحی از صورت که قرار است در حین عمل بالا آورده شود، توسط پزشک مجرب، نقاط مهم علامت‌گذاری شده و از این محل‌ها عکس گرفته می‌شود.

 

تمیز کردن محل تزریق و بی‌حسی:

محل‌های مشخص‌شده با مواد آنتی باکتریال ضدعفونی شده و برای کاهش درد در زمان عمل، از ماد بی‌حسی یا تزریق موضعی بی‌حسی استفاده می‌شود.

 

تزریق:

تزریق در هر نقطه، معمولاً چند ثانیه طول می‌کشد. پس از تزریق و ماساژ نقطه موردنظر و ارزیابی آن، در صورت لزوم مواد بیشتری به آن محل تزریق می‌شود. کل این فرآیند حدود 15 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.

 

پاک‌سازی و بهبود:

پس از اعلام رضایت پزشک از تزریق انجام‌شده، علامت‌های گذاشته‌شده پاک می‌شوند. برای کاهش درد و تورم نیز، از کمپرس سرد استفاده می‌شود. ممکن است به مدت یک تا دو روز ناحیه موردنظر کمی حساس باشد، اما نیاز به مسکن برای کاهش درد نیست.

 عوارض گونه گذاری

عمل گونه‌سازی با روش تزریق ژل، غالباً بدون درد یا با دردی بسیار اندک همراه است. کبودی، تورم، التهاب و قرمزی، درد و خونریزی ناچیز در محل تزریق، از عوارض جانبی رایج این عمل محسوب می‌شود که تقریباً تا حدود 24 تا 48 ساعت پس‌ازآن از بین می‌رود. همچنین در موارد بسیار اندکی، واکنش‌های آلرژیک به ژل‌های تزریقی دیده می‌شود.

هزینه و قیمت گونه گذاری

تزریق ژل به گونه، خط خنده و چانه و زاویه فک

  • قیمت از 150 تا 850 هزارتومان

هزینه این عمل به نوع ژل مورداستفاده و شرکت سازنده آن بستگی دارد.

تماس با کلینیک های ما:

برای مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت تماس بگیرید:

کاشت مژه و تاثیر مژه ها در زیبایی و سلامت افراد ، هزینه کاشت مژه

۲۸۴۲۴۱۰۳

همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب

  • تزریق چربی گونه و زاویه سازی صورت 700 هزارتومان