هایفوتراپی چیست؟
04
فوریه

هایفوتراپی چیست؟ یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست

هایفوتراپی چیست

امروزه، جوانسازی پوست و به خصوص جوانسازی پوست صورت بسیار مورد توجه است. روش های بسیار زیادی هم برای این کار به وجود آمده اند. یکی از مشکلات در زمینه جوانسازی پوست، مشکل پوست اضافه و شل است. وقتی پوست زیادی در یک منطقه به وجود می آید، آن پوست شل خواهد شد. تکنولوژی های زیادی هم برای درمان این مشکل به وجود آمده اند ولی کامل نیستند. یکی از بهترین تکنولوژی ها، هایفوتراپی است. هایفوتراپی می تواند به سفت کردن پوست کمک شایانی بکند. در این پست با من همراه باشید تا درباره هایفوتراپی برای شما توضیح دهم.

جوانسازی با هایفوتراپی

روش کار دستگاه هایفوتراپی (دابلو) چگونه است؟

برای این که به خوبی با روش هایفوتراپی آشنا شوید، یک کاغذ را بردارید و جلوی آفتاب بگیرید. ملاحظه می کنید که هیچ اتفاقی برای کاغذ نیافتاد. اما اگر با یک ذره بین نور را متمرکز کنید، کاغذ می سوزد. از این موضوع می توان نتیجه گرفت که اگر نور و یا انرژی زیادی را در یک نقطه جمع کنید، پوست از بین می رود. این روش کار دابلو است. این دستگاه، امواج اولتراراسوند را در لایه های زیری پوست به صورت کانونی جمع می کند. و باعث از بین رفتن پوست شل می شود.

چگونه ممکن است هایفوتراپی (دابلو) به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود ؟

یکی از ویژگی های هایفوتراپی هم دقیقا همین است. ناحیه رویی پوست دچار مشکلی نمی شود اما تمام اتفاقات در ناحیه زیرین رخ می دهد. امواج دابلو آنقدر قوی نیستند که بتوانند لایه بالایی پوست را دچار هر گونه مشکلی کنند. این امواج از روی پوست عبور کرده و به لایه زیرین می رسند. در لایه های زیرین پوست، این امواج با یک دیگر آمیخته می شوند. به همین دلیل قدرت زیادی پیدا می کنند. در نتیجه در این لایه ها، حرارتی بالغ بر ۷۰ درجه سانتی گراد به وجود می آید. در نتیجه این واکنش ها، جوانسازی پوست اتفاق می افتد.

تاثیرات و نتایج هایفوتراپی بر روی پوست

در واقع در همان لحظه ای که عمل در حال انجام است، بیمار اثرات هایفو را حس خواهد کرد. اما بعد از ۲ ماه پس از عمل، نتایج به صورت خیلی بهتر مشخص خواهند شد. همچنین روند بهبودی در ۲ ماه خاتمه نمی یابد. بلکه تا ۶ ماه آینده هم روند بهبودی ادامه دار خواهد بود. و پس از این مدت بهترین نتایج حاصل خواهند شد.

از بین بردن خط سن با هایفوتراپی

کاندیداهای مناسب برای هایفوتراپی چه کسانی هستند؟

در واقع هایفوتراپی هم مانند بسیاری از روش های جوانسازی پوست، محدودیت سنی خاصی ندارد. اما افرادی که بالای ۳۰ سال هستند (سن شل شدن پوست) می توانند از این روش بهره ببرند. همچنین افرادی که قصد کاهش وزن دارند اما نگران شل شدن پوست هستند هم می توانند از هایفو استفاده کنند. در کل باید بدانید که روش هایفو تراپی برای شلی کمتر، بهتر جواب می دهد. روش لیفتینگ برای شل بودن زیاد مناسب تر است.

عوارض هایفوتراپی

هایفو تراپی یک تکنولوژی جدید است که از حدود ۵۰ سال پیش بوده است. این روش خطری ندارد. همچنین عوارض این روش هم قرمزی بسیار مختصر است که در طی یک ساعت حل می شود. ممکن است پوست به لمس حساس شود و یا متورم شود. این موارد هم حداکثر تا ۲ روز حل می شوند.

ماندگاری هایفوتراپی برروی پوست چقدر است؟

این روش بدون در نظر گرفتن ژنتیک و … ماندگاری حدود ۲ سال دارد. البته می توانید با تکرار این روش همیشه جوان باشید!

آیا می دانید تزریق بوتاکس چیست؟ کلیک کنید و بخوانید.

چه کسانی نمی توانند ازروش هایفوتراپی استفاده کنند ؟

 • اگر در محل مورد نظر زخم یا تبخال دارید.
 • خانم های باردار
 • اگر در محل پروتز فلزی یا استنت قلبی دارید.
 • اگر بیماری صرع دارید.
 • اگر دیابتی هستید.هایفوتراپی برای از بین بردن غبغب

مدت زمان هر جلسه چقدر است ؟

هر جلسه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. همچنین این روش دردی به دنبال ندارد.

آیا هایفوتراپی برای پوست تیره هم قابل انجام است ؟

بله. برخلاف لیزر هر نوع پوستی می توانند از این روش استفاده کند.

پرسش های متداول در مورد هایفوتراپی

آیا قبل از هایفوتراپی باید کاری انجام داد؟

خیر. هیچگونه کاری نیاز نیست.

آیا هایفوتراپی به بستری نیاز دارد؟

خیر. شما پس از هایفو تراپی می توانید به کارهای خود برسید.

آیا هایفو تراپی سن خاصی دارد؟

خیر. همه می توانند از این روش استفاده کنند.

روش جوانسازی با هایفوتراپی چیست

بنابراین هایفوتراپی بهترین روش برای درمان شلی پوست است. از این روش می توان در: غبغب، گردن، صورت، گونه، چانه و … استفاده کرد. نظرات خود را درباره این پست بیان کنید. همچنین تجربیات خود را از هایفو به اشتراک بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

2 پاسخ

 1. marziah

  این روش بدون در نظر گرفتن ژنتیک و … ماندگاری حدود ۲ سال دارد. البته می توانید با تکرار این روش همیشه جوان باشید!

 2. marziah

  در واقع در همان لحظه ای که عمل در حال انجام است، بیمار اثرات هایفو را حس خواهد کرد. اما بعد از ۲ ماه پس از عمل، نتایج به صورت خیلی بهتر مشخص خواهند شد.
  تزریق ژل

پاسخ دهید