درمان میگرن با بوتاکس
20
آوریل

درمان میگرن با بوتاکس | آیا امکان پذیر است؟

درمان میگرن با بوتاکس

امروزه مواد و روش های بسیار زیادی برای زیباسازی و همچنین جوان سازی پوست مخصوصا جوانسازی پوست صورت به وجود آمده اند. زیرا بشر امروزی، علاقه مند و یا حتی بعضا نیازمند زیباجلوه کردن است. به همین دلیل روش های بسیاری برای زیبایی مانند بوتاکس ، تزریق ژل و … به وجود آمده اند. همچنین علاوه بر دغدغه زیبایی در بین مردم، دغدغه مبارزه با بیماری ها مانند میگرن نیز وجود دارد. با پیشرفت پزشکی، روش های مختلفی برای مبارزه با بیماری به وجود آمده اند. اما موضوعی که شما برای مطالعه به این جا آمده اید، درمان میگرن با بوتاکس است. درمان میگرن با بوتاکس یکی از روش های مبارزه با این بیماری محسوب می شود. در این مطلب با من همراه باشید تا درباره درمان میگرن با بوتاکس ، مطالبی ارائه کنم.

درمان میگرن با بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس چیست؟

اگر از دنبال کنندگاه مرکز پوست و زیبایی باشید، حتما درباره بوتاکس اطلاعاتی دارید. بوتاکس در واقع ماده ای است که باعث از کار افتادن و یا محدود شدن عملکرد ماهیچه ها و عضلات می شود. به طور مثال، ماهیچه ها و عضلات پیشانی در اثر تزریق بوتاکس از کار می افتند و در نتیجه چین و چروک پیشانی از بین می رود. اگر می خواهید درباره بوتاکس و تزریق آن بیشتر بدانید، به مطلب تزریق بوتاکس مراجعه کنید.

میگرن چیست؟

احتمالا درباره میگرن اطلاعات دارید. همان طور که می دانید، میگرن نوعی بیماری است که باعث سردرد های شدید می شود. میگرن دو نوع مزمن و ساده دارد. نوع مزمن آن، باعث به وجود آمدن سردرد های بسیار شدیدی می شود. به همین دلیل است که درمان آن بسیار مهم است. اما یکی از روش های درمان آن، درمان میگرن با بوتاکس است. در ادامه در این باره بخوانید.

درمان میگرن با بوتاکس به چه صورت است؟

تاریخچه و نحوه درمان میگرن با تزریق بوتاکس

چندین سال پیش، هالی وود، که به صنعت فیلم سازی آمریکا اطلاق می شود، یکی از مصرف کنندگان بوتاکس بود. زیرا بازیگران هالیودی، برای زیباسازی و جوانسازی، از بوتاکس استفاده می کردند. اما کمی بعد مشاهده شد که این بازیگران بعد از تزریق بوتاکس، از سردردهای مزمن و همچنین میگرن خود خلاص شده اند! بنابراین نتیجه گرفته شد که بوتاکس می تواند میگرن را درمان کند. همچنین سازمان بهداشت آمریکا نیز این مورد را تایید کرده است.

ریکاوری و تعداد جلسات مورد نیاز

تمام موارد این روش دقیقا مانند تزریق بوتاکس معمولی است. اما نکته قابل توجه این است که این روش تا ۴ و حداکثر ۶ ماه دوام می آورد.

محل تزریق

در این روش، بوتاکس به نواحی سر و گردن تزریق می شود.

روش درمان میگرن با بوتاکس

بنابراین یکی از موارد استفاده بوتاکس، به غیر از زیبایی، از بین بردن میگرن می باشد. هنوز هیچ کس دلیل این که چرا بوتاکس می تواند میگرن را از بین ببرد را نمی داند؛ اما در آینده ای نزدیک، این سوال به جوابی خواهد رسید. شما می توانید به راحتی برای درمان میگرن با بوتاکس اقدام کنید. این روش در ایران و بقیه کشورها هم انجام می گیرد. نظر شما چیست؟ آیا شما هم از این روش های زیبایی مانند بوتاکس استفاده کرده اید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ دهید