درمان منافذ باز پوست صورت
08
مارس

درمان منافذ باز پوست صورت چگونه و به چه صورت می باشد؟

درمان منافذ باز پوست صورت

یکی از مهم ترین اعضای بدن، که در همه جای بدن موجود است، و همچنین در نگاه اول به چشم می خورد، پوست است. پوست در همه اندام ها وجود دارد ولی مهم ترین قسمتی که پوست بر روی آن کشیده شده است، صورت است. گاهی اوقات، پوست دچار مشکلاتی می شود. به همین دلیل هم از زیبایی انسان می کاهد. یکی از این موارد، منافذ باز پوست صورت است. اگر پوست دارای منافذی باشد، مشکلاتی برای ما به وجود می آورد. بنابراین درمان منافذ باز پوست صورت ، امر مهمی است. آیا می خواهید درباره درمان منافذ باز پوست صورت اطلاعات داشته باشید؟ در این مطلب با من همراه باشید تا درباره درمان منافذ باز پوست صورت مطالبی ارائه کنم.

درمان منافذ باز پوست صورت چگونه است؟

منافذ پوست به چه علت به وجود می آیند؟

منافذی که به صورت باز در پوست هستند، به علت های بسیاری به وجود می آیند. یکی از این علت ها، ژنتیک است. ممکن است والدین فردی، دچار این مشکل باشند و به همین دلیل، فرزندشان نیز به این مشکل دچار شود.

همچنین یکی دیگر از موارد، دوران بلوغ است. ممکن است در دوران بلوغ که ترشح چربی پوست بیشتر است، به دلیل ترشح چربی، این مشکل به وجود بیاید.

یکی دیگر از شایع ترین علل که به درمان منافذ باز پوست صورت نیاز می شود، استفاده بیش از حد از کرم ها و … است. کرمهای ضد آفتاب و … می توانند در صورت استفاده بیش از حد، این مشکلات را به وجود بیاورند.

بستن منافذ باز پوست صورت

روش های بستن منافذ باز پوست صورت

استفاده از محلول های قابض ( تونر)

وقتی راه خروج چربی از پوست گرفته می شود، اما سلول های ترشح کننده چربی، همچنان به کار خود ادامه می دهند، چربی تجمع پیدا کرده و منفذهای پوست گشاد می شود. بنابراین می توان با محلولهایی که به اصطلاح تونر خوانده می شوند، این چربی ها را پاک کرد.

استفاده از لیزر برای بستن منافذ باز پوست صورت

لیزر، یکی از بهترین تکنولوژی های امروزی است که در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. از لیزر می توان برای درمان منافذ باز پوست صورت نیز استفاده کرد. در اثر تابش لیزر، این منافذ جمع می شوند. در نتیجه منافذ کمتری بر روی پوست دیده می شود. همچنین این روش عوارض زیادی هم ندارد و به راحتی مورد استفاده است.

درمان منافذ باز پوست صورت با میکرودرم

میکرودرم

میکرودرم نیز یکی از بهترین روش هاست. بعد از لیزر، میکرودرم بیشترین تاثیر را دارد. در این روش هم شاهد عوارض زیادی نیستیم. همچنین هزینه میکرودرم، از لیزر کمتر است.

بنابراین یکی از مواردی که می توانند به زیبایی پوست صورت، خدشه جدی وارد کند، وجود منافذ باز بر روی پوست صورت است. در صورت وجود این گونه منافذ باز بر روی پوست، از زیبایی پوست صورت انسان کاسته می شود و مشکلاتی را برای زیبایی ایجاد خواهد کرد. بنابراین، درمان منافذ باز پوست صورت یا بستن منافذ باز پوست صورت ، امری مهم استو در این مطلب، بهترین روش ها برای این کار ذکر شد. البته باید بدانید که غیر ممکن است که بتوان تمام این منافذ را بست. اگر نظری در این باره دارید، حتما بفرمایید. همچنین مطالب دیگر سایت را نیز از دست ندهید.

پاسخ دهید