از بین بردن زگیل و انواع روش ها برای درمان زگیل
22
فوریه

از بین بردن زگیل و انواع روش ها برای درمان زگیل

از بین بردن زگیل چگونه است؟

همواره، از ابتدای خلقت بشر، انسان ها به فکر جوانسازی پوست و زیبایی خود بوده اند. برای آنها مهم نبوده که این زیبایی برای کدام ناحیه باشد، صورت، دست ، پا و … . هم اکنون هم انسان هر چیزی که به زیبایی آنها لطمه بزند را از بین می برند. یکی از این موارد، زگیل است. همان طور که می دانید، زگیل ها لطمه زیادی به زیبایی وارد می کنند و از این رو، از بین بردن زگیل برای زیبایی مهم است. راه های زیادی هم برای از بین بردن زگیل و درمان آن وجود دارد. در این مطلب با من همراه باشید تا درباره از بین بردن زگیل مطالبی برای شما ارائه کنم.

از بین بردن زگیل

زگیل چیست؟

همان گونه که می دانید، زگیل ها گونه ای از زائده های پوستی هستند که توسط ویروس پاپیلوم انسانی ( HIV ) و به دلیل عفونت ناشی از آن ایجاد می شود. البته این ویروس اچ.آی.وی ، همان ویروس ایدز نیست. چون امروزه بیش از ۱۰۰ نوع ویروس اچ.آی.وی شناخته شده است. در ضمن زگیل ها معمولا فقط یک عضو بدن مانند دست را تحت تاثیر خود قرار می دهند اما ممکن است در بدن گسترش پیدا کنند.

علائم وجود زگیل

  • وجود یک برآمدگی در یک ناحیه
  • زگیل های ناخن ، در کنار و یا زیر ناخن رشد می کنند.
  • زگیل های نخ که مانند یک ساقه بلند هستند روی صورت رشد می کنند.

از بین بردن زگیل ناخن

روش های از بین بردن زگیل

البته گرچه اکثر زگیل ها به صورت خود به خود و حدود ۱۸ ماه از بین می روند اما بهتر است زگیل را از بین برد.

استفاده از اسید سالیسیلیک

یکی از رایج ترین راه ها، استفاده از اسید سالیسیلیک است. این اسید، پروتئین موجود روی زگیل را در خود حل کرده و از بین می برد. همچنین این دارو، به صورت قطره، خمیر ، ژل و … در داروخانه ها موجود است.

چسب زدن برای از بین بردن زگیل

معمولا این مورد بیان می شود که می توان با استفاده از چسب زدن روی زگیل، آن را از بین برد. البته نه هر چسبی مانند نوارچسب. در این روش باید از چسب هایی که منفذی ندارند مانند چسب برق استفاده کرد.

روش منجمد کردن

زگیل ها با سرما هم از بین می روند. در این روش با استفاده از اسپری های سرد کننده کار انجام می شود. اسپری هایی در داروخانه ها موجود است که سرمای منفی ۹۰ درجه فارنهایت معادل منفی ۵۷ درجه سانتی گراد ایجاد می کنند. می توان با استفاده از این اسپری ها زگیل را از بین برد.

از بین بردن زگیل دست چگونه است؟

بنابراین روش های متعددی برای از بین بردن زگیل وجود دارد. گرچه خود زگیل می تواند از بین برود اما این مورد برای همه زگیل ها صادق نیست و بهتر است که اقدام به از بین بردن آن کرد. روش منجمد کردن و یا اسید سالیسیلیک چند نمونه از این روش ها هستند. اما در نهایت اگر زگیل با این روش ها از بین نرفت باید به پزشک مراجعه کنید. اگر نظر و یا تجربه ای در این باره دارید در قسمت نظرات بگویید. دیگر مطالب سایت را نیز از دست ندهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

1 پاسخ

  1. آپتین

    گیل (نام علمی: Verruca)، غده‌ای گوشتی است که انواع آن بر روی دست و پاها رشد می‌کند، اما ممکن است بر روی تمام نقاط بدن رشد کند، و این غده‌ها را با داروهای سوزاننده از قبیل اسید ازتیک (بمقدار کم) و جز آن برطرف می‌کنند.[۱]

    زگیل معمولاً یک تومور کوچک و زبر است که می‌تواند به گل کلم یا یک تاول سفت و سخت شباهت داشته باشد. زگیل‌ها عمومی هستند، و به سبب ویروس، به ویژه خانوادهٔ ویروس پاپیلوم انسانی (HPV)، ایجاد شوند و وقتی با پوست شخص آلوده تماس ایجاد شود واگیردار هستند. بیش از ۱۰۰ گونه ویروس ورم انسانی وجود دارد، آنها می‌توانند بر روی پوست، در داخل دهان شما، بر روی آلت تناسلی و نواحی مقعد رشد کنند. نوع معمول ویروس ورم انسانی گرایش برای رشد بر روی پوست را دارد (مانند دست و انگشتان)، در حالی که انواع دیگر ویروس ورم انسانی تمایل برای زدن زگیل بر روی آلت تناسلی را دارند.

پاسخ دهید